Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Bezpieczny wypoczynek
19 czerwiec 2019

             Pod koniec maja uczniowie klas I-III wzięli udział w Małopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie z wodą i przyrodą” , który wpisuje się w kampanię profilaktyczną mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji na obszarach wodnych. Konkurs organizuje Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a współorganizatorem jest UKS „OLIKPIJCZYK” Pałac Młodzieży w Tarnowie.

             Dzieci wykonały projekty plakatów zgodnie z przesłanym regulaminem. Wykonanie prac poprzedziły pogadanki  prowadzone przez wychowawców w klasach, których celem było kształtowanie rozwagi oraz odpowiedzialności nie tylko za własne zdrowie i życie, ale też życie swoich rówieśników i osób dorosłych przy świadomym korzystaniu z wody i przyrody.

             Szczególnie wartościowe było spotkanie z ratownikiem Tarnowskiego WOPR panem Grzegorzem Mazurem, który w bardzo przystępny sposób przedstawił pierwszoklasistom zagrożenia i przyczyny wypadków w środowisku wodnym. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na zadawane pytania oraz wykonując różne ćwiczenia związane z bezpiecznym zachowaniem w wodzie i w pobliżu zbiorników wodnych.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.