Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Pasowanie na ucznia 2019 r.
05 listopad 2019

          29 października 2019 roku od samego rana w naszej szkole panowała  świąteczna atmosfera. W tym dniu, 31 uczniów z klasy I a i I b zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej  w Szczurowej i złożyli uroczyste ślubowanie.                                                                                                

          Przygotowania do tej uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych S. Bernady i I. Czesak  zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną , aby zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. Obecni na ślubowaniu król Ołówkos władca Szkołolandii  wraz z  małżonką oceniali umiejętności kandydatów na uczniów. Wszystkie zadania stawiane im przez Gwardzistę Jego Królewskiej Mości wykonywali bardzo dobrze.

          Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły , pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  Następnie Pani Dyrektor Alina Oleksy , wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia oraz rozdała pamiątkowe dyplomy. W tej ważnej dla pierwszoklasistów i ich rodziców uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Szczurowa : Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal oraz Przewodniczący Rady Gminy Marek Biernat. Obecna była również pani Sołtys Szczurowej Monika Giemza,  Przewodnicząca Rady Rodziców Alicja Cholewicka, Wicedyrektor  Urszula Rzeźnik, księża uczący w naszej szkole oraz uczniowie klas 0, I-III wraz z wychowawcami.                                                                                                                                                              

         Na koniec uroczystości pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami i słodyczami przez rodziców, Panią Dyrektor, władze Gminy Szczurowa oraz Przewodniczącą Rady Rodziców. Część artystyczną przygotowały Stanisława  Bernady, Iwona  Czesak oraz  pani Vitalina Pastuch.

 

 


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.