Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Niesiemy pomoc zwierzętom bezdomnym i skrzywdzonym
25 listopad 2019


               

            W ramach akcji zbiórki żywności dla psów i kotów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Borku zorganizowanej z inicjatywy Pani Elżbiety Grzesik – Oleksyk oraz klas trzecich, 18 października 2019r. odbył się wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Borku.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie włączyli się w organizowaną akcję. Zbiórka trwała dwa  tygodnie na terenie szkoły, a uczestniczyły w niej dzieci  z klas 1 -3 i nie tylko. Karmę, koce, miski, zabawki dla zwierząt gromadzono w klasach. Wszystkie te rzeczy przekazano do schroniska 18 października 2019 roku.

Tego dnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami udali się autokarem do Borku koło Bochni,  by poznać sytuację bezdomnych zwierząt w schronisku i spędzić z nimi trochę czasu.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie, w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska. Pracownik schroniska opowiedział dzieciom, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. W trakcie wizyty dzieci miały możliwość obejrzenia przebywających w schronisku psów i kotów. Doskonale wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.

 

Elżbieta Grzesik-Oleksyk


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.