Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
"Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować” - Konfucjusz
02 grudzień 2019

Dnia 26 listopada 2019 r. uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej uczestniczyli w spotkaniu z pochodzącym z Dąbrówki Morskiej absolwentem Szkoły Podstawowej w Szczurowej, panem Mateuszem Kozakiem, właścicielem firmy Green Place - Kompleksowe Usługi Ogrodnicze. Celem spotkania było przedstawienie uczniom sylwetki mieszkańca gminy Szczurowa, który odniósł sukces wykonując na co dzień ciekawą pracę, będącą jednocześnie jego pasją.

Pan Mateusz Kozak w interesujący sposób opowiedział o swojej drodze do wykonywania zawodu ogrodnika i projektanta ogrodów, a także przekazał młodzieży informacje o pobliskich szkołach średnich, w których można zdobyć kwalifikacje do wykonywania wspomnianych zawodów. W trakcie prelekcji wzbogaconej prezentacją multimedialną przedstawił uczniom m.in. etapy i cele ścinki drzew metodą alpinistyczną, proces projektowania i zakładania ogrodów z uwzględnieniem doboru roślin, zasady pielęgnacji i przycinania powszechnie znanych i uprawianych krzewów, zagadnienie drenażu ogrodu, wertykulacji, aeracji i odnawiania trawników przy zastosowaniu tzw. „trawy z rolki” oraz ochrony ogrodów przed szkodnikami. Uczniowie zostali nie tylko zapoznani z realiami pracy projektanta ogrodów i ogrodnika ale otrzymali również cenne wskazówki dotyczące prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zasad, na których powinna opierać się współpraca z klientami.

Serdecznie dziękujemy panu Mateuszowi Kozakowi za poświęcony czas oraz za rzeczowe i profesjonalne przedstawienie wykonywanych przez niego zawodów, które obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Życzymy wielu sukcesów w realizacji założonych celów.

Anna Całka-Kosała


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.