Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy
05 lutego 2020

      Symbolika  ozdób choinkowych, w tym również papierowego łańcucha, ma swe korzenie w tradycji ludowej. W niektórych regionach  Polski uważano, że łańcuchy symbolizują wszechświat, sprawiedliwość, drabinę z ziemi do nieba oraz rodzinne więzi.

     Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z klasą Vb postanowił przypomnieć o tej trochę zapomnianej ozdobie choinkowej, dlatego przeprowadził konkurs na  najdłuższy i najładniejszy łańcuch choinkowy, oczywiście wykonany ręcznie.

      Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego czternaście klas oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Każda klasa wykonywała jeden wspólny papierowy łańcuch. Po dokonaniu pomiarów wyłoniono zwycięzców  w dwóch grupach wiekowych. 

 

W grupie klas młodszych:

I miejsce - klasa IIIa

II miejsce – klasa IIb

III miejsce – klasa Ib

 

W grupie klas starszych:

I miejsce - klasa VIII

II miejsce – klasa Va

III miejsce – klasa VIIb

Wszystkie klasy, uczestniczące w konkursie, zostały obdarowane nagrodami rzeczowymi. 

Piękny łańcuch o długości ponad 1386,5 m zdobił korytarze naszej szkoły.

Uczniom zaangażowanym w przygotowanie łańcucha gratulujemy wytrwałości.

       Poniżej przedstawiamy prostą instrukcję wykonania papierowego łańcucha. Jest to metoda znana i polecana przez  przedszkolaków naszej szkoły.

       Do przygotowania łańcucha potrzebny jest kolorowy papier, nożyczki i klej do papieru. Papier kolorowy najlepiej wybrać o różnej fakturze, wówczas łańcuch będzie wyglądał szczególnie atrakcyjnie.

        Papier najpierw należy pociąć w pasku. Najlepiej, aby były to paski wąskie  i krótkie, w różnych kolorach. Następnie na jeden brzeg paska nakładamy klej  i sklejamy z drugim końcem. W ten sposób powstanie pierścień. Następnie kolejny pasek w innym kolorze wkładamy w pierścień i smarujemy klejem, apotem sklejamy. Tak robimy z kolejnymi paskami. Za każdym razem używamy innego koloru paska. W ten sposób powstanie kolorowy łańcuch, który pozostawiamy do wyschnięcia,  a następnie ubieramy nim choinkę.

Dziękujemy za świetną zabawę i rywalizację do ostatniej chwili.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.