Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Gratulujemy, Julio! Julia Nosal z klasy VIII zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.
10 lutego 2020

Gratulujemy, Julio!

Julia Nosal z klasy VIII zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

        Niektórzy mogą powiedzieć, że to nic wielkiego. Ale jest to duży sukces uczennicy. Julia musiała poświęcić wiele swojego wolnego czasu i wiele pracy, żeby go osiągnąć. Przed uczestnikami konkursów przedmiotowych stawiane są wysokie wymagania, oprócz wiadomości i umiejętności zawartych w podstawie programowej taki uczestnik musi poszerzyć swoją wiedzę o dodatkowe, często bardzo trudne zagadnienia.

       W każdym etapie, szkolnym, rejonowym czy wojewódzkim, Julię obowiązywało zapoznanie się z  6–7 pozycjami literacko-kulturowymi, w tym z 6 dodatkowymi lekturami i z 3 filmami. Musiała wykazać się nie tylko wysokimi kompetencjami czytelniczymi, ale i umiejętnością interpretacji utworów, tworzenia argumentów, wniosków i redagowania różnych form wypowiedzi pisemnej, poprawnych pod względem treści, stylu czy języka. Musiała nauczyć się wykorzystywać obowiązujące ją teksty kultury do formułowania dojrzałych i krytycznych sądów. Julia doskonale sobie z tym poradziła.

        Aktualnie uczennica przygotowuje się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 24 lutego 2020 roku w jednej z krakowskich szkół. Trzymajmy za Julkę kciuki!

                                                                                                                                                         Nauczyciel języka polskiego
 Lucyna Gut


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.