Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Uczennica naszej szkoły została Finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego!
17 marzec 2020

Uczennica naszej szkoły została
Finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego!

        Cieszymy się bardzo, bo Julia Nosal, uczennica klasy VIII, po bardzo trudnych eliminacjach wywalczyła tytuł Finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Konkurs ten, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, ma już wieloletnią tradycję i stawia przed uczestnikami wysoką polonistyczną poprzeczkę.  Odniesienie w nim sukcesu można uznać za duże osiągnięcie. Dlatego tym bardziej mocno Julii gratulujemy.

            W poszczególnych etapach konkursu – szkolnym, rejonowym czy wojewódzkim – uczennicę obowiązywało w sumie zapoznanie się z 19 dodatkowymi pozycjami literacko-kulturowymi, w tym z 6 lekturami, z 3 filmami, a ponadto z fragmentami różnych tekstów, z wierszami czy reprodukcjami obrazów. Finalistka musiała wykazać się wysokimi kompetencjami humanistycznymi – nie tylko szeroką wiedzą, ale i umiejętnościami, których doskonalenie wymaga wielu ćwiczeń.  Świetnie sobie z tym poradziła.

           Julia poświęciła wiele swojego wolnego czasu i włożyła wiele wysiłku, żeby ten sukces osiągnąć. Pracowała pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Lucyny Gut. Gratulujemy i uczennicy, i jej nauczycielce!


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.