Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Dzień Seniora 2020
30 styczeń 2020

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

             W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie oraz wszyscy Seniorzy obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

            Dnia 22 stycznia odbyła się wspaniała impreza. W pięknie udekorowanej hali sportowej uczniowie klas 0-VI przedstawili bogaty program artystyczny. Jako pierwszy wystąpił zespół „Kukułeczka”. Uczniowie zaprezentowali przyśpiewki i tańce ludowe. Warto nadmienić , że niektóre z wykonywanych przyśpiewek zaczerpnięte zostały właśnie od naszych kochanych seniorów . Grupa dzieci z klasy 0 piosenką i efektownym tańcem „Zygzak” wprowadziła wszystkich w odświętny nastrój. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie z klas IIIa i IIIb , którzy z przejęciem odtwarzali swoje role w ,,Jasełkach”,  pięknie zaśpiewali i zagrali na fletach kolędy. Zatańczyli także „Walczyka” oraz zaśpiewali piosenkę w j. angielskim z filmu „Kraina lodu”. O tym, że babcia i dziadek to ciepło, opieka, miłość i dobro przekonali nas uczniowie z klasy Ia i Ib w montażu słowno-muzycznym.  Nie zabrakło życzeń skierowanych do najbliższych wyrażonych poprzez okolicznościowe piosenki i wzruszające wiersze w wykonaniu uczniów klas IIa i IIb.  Na zakończenie części artystycznej wystąpiła Szkółka Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe granie” i wspólne odśpiewanie 100 lat. Dzieci obdarowały ukochanych dziadków upominkami.

            Na zakończenie Pani Dyrektor Alina Oleksy złożyła wszystkim Seniorom serdeczne życzenia. Do życzeń dołączyła się także Pani Halina Święch – Zastępca Wójta Gminy Szczurowa.

         Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość , ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

       Wśród zaproszonych gości byli obecni m.in.: zastępca Wójta Gminy Szczurowa - Pani Halina Święch, zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - Pan Tomasz Dobosz, Dyrektor GCKCziS – Pan Szymon Witek, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Alicja Cholewicka, Ksiądz Wiesław Majka, Radni Rady Powiatu i Gminy Szczurowa , Sołtysi z naszej gminy oraz Panie i Panów z Klubu Seniora .

                                                                                               Wychowawcy klas pierwszych


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.