Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Po ambrozję do tarnowskiego teatru!
17 październik 2019

        Tak z przymrużeniem oka można byłoby określić wyjazd uczniów  klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Zanim jednak  zasiedli w teatralnych lożach, wcześniej odwiedzili Stadninę Hodowli Konia Polskiego i Muzeum Powozów w Klikowej.

        Prastare drzewa w parku rodu Sanguszków, liście opadające z drzew i piękne rumaki  na wybiegu dostarczyły uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Z żalem opuszczali skąpaną w słońcu i jesiennych liściach stadninę, by udać się do teatru na sztukę pt. „Mity greckie. Wyprawa po ambrozję”.

       Twórcy spektaklu z dużą dozą humoru bawią się mitologicznymi motywami. Cała sztuka ma charakter rockowego musicalu z piosenkami i muzyką na żywo. Myślę, że każdemu spodobała się dzielna Helenka, która wyrusza w podróż do świata bohaterów mitów greckich, by zdobyć pokarm bogów- ambrozję, aby uleczyć nią chorą matkę, czy też sam bóg Posejdon, grający na perkusji. Uczniowie mogli się przekonać, że mityczni bohaterowie wcale nie są idealni: mają swoje kaprysy, słabostki, bywają zazdrośni, zdarza im się dokuczać innym.

         Mam nadzieję, że spektakl,  jak i cała wyprawa, była niezapomnianą przygodą dla dzieci i organizatorek  wyjazdu, którymi były: Małgorzata Tracz, Lucyna Gut i Jolanta Łoboda.      

                                                                                       tekst: Jolanta Łoboda


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.