Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wycieczka klas trzecich do Ojcowskiego Parku Narodowego
13 październik 2019


            8 października 2019r. odbyła się wycieczka turystyczno - krajoznawcza do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczestniczyli w niej uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami: Panią Elżbietą Grzesik - Oleksyk i Małgorzatą Strąg. Osobą opiekująca się grupą była również nauczycielka geografii - Pani Ewa Borowiec. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań dzieci, wzbudzanie zachwytu nad pięknem ojczystej przyrody, kształtowanie u uczniów zachowań ekologicznych, jak również poznanie osobliwości przyrodniczych  i zabytków Ojcowa oraz zwiedzenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pierwszym celem wędrówki był zamek w  Pieskowej Skale. Po drodze uczniowie mieli możliwość podziwiania Maczugi Herkulesa. Oprócz tego zwiedzili dziedziniec zamku. 

Później udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego. Najpierw uczniowie zobaczyli film w projekcji 3D, który wyjaśniał kształtowanie się Ojcowskiego Parku Narodowego w przeciągu miliardów lat, a następnie zwiedzili eksponaty muzealne, makietę Doliny Prądnika, warstwową budowę lasu i wiele innych ciekawych okazów przyrodniczych.

Następnie  wszyscy udali się do Jaskini Łokietka. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała i prezentowała nam zjawiska krasowe jaskini.  W Jaskini Łokietka uczniowie mogli podziwiać wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Uczniowie  dowiedzieli  się także o historii i legendach związanych z tą Jaskinią.

Później przechodziliśmy przez Bramę skalną zwaną Bramą Krakowską.

W trakcie wędrówki wszyscy podziwiali malowniczą Dolinę Prądnika wraz z ostańcami skalnymi o charakterystycznych kształtach i nazwach.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie zabytkowego młyna i tartaku zwanego Boroniówką. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak działa młyn wodny, jak uruchamiane jest koło młyńskie, widzieli też przemiał mąki. Uczestniczyli też w warsztatach kulinarnych - pieczenie ciasteczek. Każdy uczestnik wyrabiał ciasto, wałkował i wycinał ciasteczka, które po upieczeniu zabrał ze sobą do domu.

W czasie wycieczki nie zabrakło żartów, śmiechu i dobrego humoru. Wyjazd bardzo podobał się uczniom. Wrócili zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni i szczęśliwi.

Opracowanie: Małgorzata Strąg


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.