Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: czwartek, 28 marzec 2024 r.    Mapa strony
Aktualności
Druga edycja „Noworocznego Turnieju Szachowego”
09 lutego 2019

Po raz drugi w szkole podstawowej w Szczurowej został zorganizowany  Noworoczny Turniej Szachowy o nagrodę dyrektora  pani Aliny Oleksy.  W tym roku ze względu na dużą ilość uczestników, turniej rozgrywano przez dwa dni. Najpierw do gry przystąpili  uczniowie z rocznika 2003-2006
Wśród chłopców najlepszym szachistą okazał się Paweł Szczypuła z kl. VI A.  Kolejne miejsca zajęli: Daniel Sworowski kl. VIII A, Karol Dzień kl. VI A, Piotr Budyn kl. III B, Adrian Rogowski kl. VI B oraz Amgiad Zakareya kl. VIII B.  Wśród dziewcząt w tej królewskiej grze najlepiej radziła sobie Natalia Swornowska kl. VI A. Za nią uplasowały się: Kinga Skrzyńska kl. III B, Opioła Izabela kl. III A, Kapa Nikola kl. VI A.

Następnego dnia do gry przystąpili uczniowie z rocznika 2007-2008. Wśród szesnastu dziewcząt wszystkie pięć  gier ze swoimi rywalkami wygrała Martyna Tempka kl.VA,  i jej przypadł tytuł mistrza szachowego. W nagradzanej szóstce znalazły się jeszcze  kolejno:  Julia Szafraniec kl. V B, Julia Mędrek kl. V A, Justyna Młynarczyk kl. V A, Martyna Gwizdała kl. V  i Julia Gwizdała kl. .

Do rywalizacji wśród chłopców w tej kategorii przystąpiło aż 34 zawodników. Już po kilku rundach wyłoniła się czołówka graczy gdzie partie pomiędzy nimi były bardzo zacięte. Walka o mistrza trwała do ostatniej rundy kiedy naprzeciwko siebie stanęli bracia Paweł i Rafał Przybyło. W tej grze lepszy okazał się Rafał z kl. IV B i wygrał cały turniej z kompletem punktów. Kolejne miejsca uzyskali: Paweł Przybyło kl. V A, Daniel Czuj kl. IV A,  Daniel Kabat kl. V C, Szymon Sternowski kl. V C, i Maciej Czesak kl. IV A.

W sumie do całego turnieju przystąpiło blisko 70 osób.  Rozegrano go systemem szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 5 rund, a tempo gry wynosiło 15 minut dla zawodnika.  Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: pan Józef Przybyło i Robert Dzień.

Nagrody dla pierwszych sześciu zawodników w każdej kategorii w postaci dyplomów, medali  i nagród rzeczowych wręczyła pani Alina Oleksy dyrektor szkoły.