Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wycieczka do piekarni
20 wrzesień 2019

Na podsumowanie bloku edukacyjnego „O chlebie” i "Roślinach zbożowych" uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami udali się do miejscowej Piekarni Spółdzielni Produkcyjno - Handlowej w Szczurowej Celem wycieczki było poznanie sposobu wypieku chleba oraz poznanie pracy piekarza. 

     Podczas wizyty mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

    Zobaczyli maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni służyli informacjami na temat wypieku chleba. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica, i wielka łopata do wysadzania pieczywa. Dowiedzieliśmy się, w jakiej temperaturze i czasie pieczony jest chleb. Podczas wycieczki dzieci z przygotowanego wcześniej przez pracowników piekarni ciasta, robiły pyszne drożdżówki, które po upieczeniu zabrały ze sobą. Degustacja drożdżówek odbyła się już w szkole w ramach drugiego śniadania.

            Praca piekarza wcale nie jest łatwa, dlatego chleb należy szanować, nigdy nie wolno go wyrzucać!

     Dziękujemy bardzo Kierownikowi piekarni Panu Kazimierzowi Nawrotowi i pracownikom za miłe przyjęcie nas i przekazanie wielu cennych wiadomości, dzięki którym mogliśmy zgłębić tajniki wypieku pieczywa.

 

Opracowanie : Elżbieta Grzesik-Oleksyk,  Małgorzata Strąg


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.