Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Grali w finałach powiatowych w mini siatkówce
08 kwiecień 2019

     Drużyny dziewcząt i chłopców ze Szczurowej grały w finałach powiatowych w mini siatkówce. Turnieje odbyły się w Okocimiu. W pierwszym dniu do rywalizacji chłopców przystąpiło  osiem drużyn. Szczurowianom przyszło grać w swojej grupie z ekipami z Borzęcina, Tymowej i Brzeska SP nr 2 gdzie wygrali te mecze w stosunkach 2:0, 2:0, 2:1 i zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. W półfinale równie dobrze poradzili sobiez drużyną z Porąbki Uszewskiej wygrywając 2:0.  Finał to ponowne spotkanie się z drużyną z Brzeska ale tym razem ulegli tej ekipie 2:1 ostatecznie zostając wicemistrzem powiatu w mini siatkówce. To bardzo dobry wynik dla naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu - stwierdza dumny ze swoich zawodników opiekun Robert Dzień. Skład drużyny: Jakub Puskarz, Piotr Dziedzic, Nikodem Grzywiński, Mateusz Rzepka, Filip Fijałkowski, Artur Bach, Karol Dzień, Nikodem Biale, Szymon Sternowski.

       Jeszcze lepiej zaprezentowały się dziewczęta ze Szczurowej, które przegrały tylko jeden mecz w fazie grupowej z Okocimiem 2:1 ale później już tylko zwyciężały.     Z drużyną z Iwkowej 2:1, w półfinale również w takim samym stosunku setów pokonały Lewniową.
W finale ponownie spotkały się z gospodarzami, dziewczynami z Okocimia ale tym razem wygrały ten decydujący mecz o pierwszym miejscu w powiecie 2:0 i przy dużym zaskoczeniu  ale i wielkiej uciesze zostały mistrzyniami powiatu. Skład drużyny: Magdalena Wojnicka, Nikola Kapa, Justyna Prorok, Justyna Guzek, Dominika Czuchra, Anna Mikuś, Natalia Tabor, Natalia Swornowska opiekun Robert Dzień.

         Finały powiatowe  poprzedziły eliminacje gminne, w których spotkało się siedem drużyn.  Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”.

         Wśród chłopców prym wiodła  drużyna ze Szczurowej, która wygrała wszystkie swoje mecze.  Drugie miejsce zajęła ekipa  ze Strzelec Wielkich.  Kolejne miejsca przypadły SP z Zaborowa i Uścia Solnego.

       W rozgrywkach dziewcząt  bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy. Pokonały one  swoje rywalki  z Zaborowa, drugą ekipę turnieju i dziewczęta ze Strzelec Wielkich, które uplasowały się na trzecim miejscu.    

         Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pucharami a wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

         Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.