Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
W poszukiwaniu swojej przyszłości
08 kwiecień 2019

21 marca br. uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Zawodów, który odbywał się w hali EXPO w Krakowie. 

Festiwal został zorganizowany po raz siódmy. Odbywa się zawsze wiosną, kiedy uczniowie podejmują decyzje o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Jest istotnym elementem projektu budującego profesjonalne doradztwo zawodowe w województwie małopolskim, w ramach którego działa 300 Szkolnych Punktów Informacji i Kariery.

Od 21 do 23 marca na ponad 140 stoiskach szkoły zawodowe z całego województwa, w atrakcyjnej formie, prezentowały swoje oferty. Podczas wydarzenia młodzież mogła spróbować swoich sił w różnych branżach, a także miała okazję porozmawiać ze starszymi kolegami. Do skorzystania z edukacyjnej oferty służb mundurowych zachęcało także wojsko, policja, straż pożarna, graniczna i miejska.

Festiwal Zawodów to nie Targi Edukacyjne. Na każdym stoisku należy pokazywać kunszt poszczególnych zawodów. Nie chodzi o promowanie szkół czy konkretnych kierunków, tylko żeby uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum poznał konkretny zawód, jego cechy specyficzne, aby zostali wciągnięci do prezentacji, dla tego każde stoisko jest interaktywne powiedział Dariusz Baranowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Opracowanie : Małgorzata Tracz


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.