Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: czwartek, 28 marzec 2024 r.    Mapa strony
Aktualności
Zaczęli od biegania w Niedzieliskach
09 październik 2019

Zawody, w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2019/2020, tradycyjnie zaczęły się od sztafetowych biegów przełajowych, które odbyły się na boisku sportowym w Niedzieliskach . Do zawodów gminnych przystąpiło dziesięć drużyn:  trzy zespoły dziewcząt, cztery zespoły chłopców w młodszej kategorii i trzy zespoły chłopców w starszej kategorii. W reprezentacji szkół  startowało po 10 zawodników
z rocznika 2007 i młodsi oraz z rocznika 2005 i 2006  którzy mieli do pokonania trasę o dystansie 800 m. dziewczęta,  1000 m. i 1200 m. chłopcy.

W  biegowej konkurencji bardzo dobrze poradziły sobie drużyny chłopców i dziewcząt z Zaborowa, którzy pokonali  swoich rywali i zajęli pierwsze miejsca w ramach Igrzysk Dzieci.  Mistrzyniami gminy wśród dziewcząt zostały:Julia Wojnicka, Julia Kotwa, Alicja Kuliszewska, Maria Latocha, Julia Górak, Weronika Mucek, Martyna Burzawa, Emilia Łucarz, Oliwia Potok, Zuzanna Wojnicka a wśródchłopców Piotr Nawrocki, Kacper Boroń, Przemysław Caban, Daniel Rams, Radosław Kuliszewski, Wiktor Siudut, Jakub Bylica, Wiktor Gałek, Szymon Kanicki, Ksawery Bieniaś,  Drużyny prowadzi nauczycielka wychowania fizycznego pani Beata Komorowicz.

Poniżej przedstawiamy  końcową klasyfikację:

Dziewczęta                                                            Chłopcy

1. SP  Zaborów                                                      1.  SP Zaborów
  2. SP Szczurowa                                                   2.  SP Uście Solne
  3. SP Uście Solne                                                  3.  SP Szczurowa

4.  SP Wola Przemykowska

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej  pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szczurowej w składzie: Karol Dzień, Kacper Stachura, Jakub Puskarz, Filip Fijałkowski, Piotr Dziedzic, Nikodem Biale, Maciej Cholewicki, Michał Moskal, Jakub Mika, Artur Bach,  opiekun Renata Caban. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Uścia Solnego a na trzecim miejscu chłopcy z Niedzielisk.

Drużyny od miejsc I do III otrzymały nagrody w postaci statuetek  i dyplomów ufundowanych przez Gminę Szczurowa. Wręczyła je pani mgr inż. Katarzyna Mach dyrektor SP w Niedzieliskach, która podziękowała organizatorom i pogratulowała uczestnikom udziału i zajętych miejsc w zawodach.

Kolejnym etapem był finał powiatowy, który odbył się na stadionie w Czchowie.  Drużyna dziewcząt z Zaborowa zajęła czwarte miejsce, natomiast chłopcy z Zaborowa zajęli trzecie miejsce w Igrzyskach Dzieci,zdobywając puchar i pamiątkowy dyplom.  Pozostałe drużyny z naszej gminy zajęły następujące miejsca: SP Uście Solne i SP Szczurowa – szóste miejsce a w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej SP Szczurowa – piąte miejsce.