Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
„Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” – Gmina Szczurowa
02 kwiecień 2019

           Wyjątkową oprawę miała inauguracja akcji „ Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” na terenie Gminy Szczurowa.  Zaproszenie na to wydarzenie do hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szczurowej przyjęli pan Maciej Podobiński Wicestarosta Powiatu Brzeskiego, pan Paweł Ciura koordynatora sportu w powiecie brzeskim,  państwo pani Monika Lis oraz pan  Mirosław  Pysno policjanci z Komendy Powiatowej w Brzesku, koordynatorzy  akcji  edukacyjno-informacyjnej p.t. KIBICE I DOPING – TAK! PSEUDOKIBICE I AGRESJA – NIE! – akcja która ma na celu przede wszystkim pomóc w wypracowaniu właściwych wzorców zachowań kibiców podczas imprezy sportowej.   Poprowadzili  oni dla zawodników i zgromadzonych kibiców  konkursy i quizy gdzie uczestnicy  wspaniale się bawili i kulturalnie dopingowali.

            Obecni byli również  włodarze naszej gminy na czele z wójtem panem Zbigniewem Moskalem, Przewodniczącym Rady Gminy panem Markiem Biernatem oraz Przewodniczącym Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu panem Mariuszem Antoszem.  Po krótkich przemówieniach pana Maciej Podobińskiego Wicestarosty Powiatu Brzeskiego, pana Zbigniewa Moskala wójta Gminy Szczurowa oraz pani Aliny Oleksy dyrektor Szkoły Podstawowej  rozpoczął się  turniej „Dwóch ogni usportowionych” dla uczniów z rocznika 2007 i młodszych.  Do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny:

Szkoła Podstawowa w Koszycach z opiekunem panem Markiem

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wietrzychowicach z opiekunem panem Krzysztofem

Szkoła Podstawowa w Zaborowie oraz Szkoła Podstawowa w Woli Przemykowskiej
z opiekunem panią Beatą

Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich z opiekunem panią Małgorzatą

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Uściu Solnym z opiekunem panem Michałem

oraz  dwie drużyny gospodarzy reprezentacja klas V z opiekunem panią Katarzyną oraz reprezentacją klas IV z panią Renatą.

         W drodze losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, mecz trwał 10 minut. Rywalizacja prowadzona była na dwóch boiskach.  W grupie A spotkały się drużyny ze Strzelec Wielkich, Zaborowa, Woli Przemykowskiej oraz gospodarze – reprezentanci klas V.  W grupie B  do rywalizacji przystąpiły Koszyce, Uście Solne, Wietrzychowice oraz Szczurowa klasy IV. Po meczach grupowych najlepsze ekipy, które zajęły pierwsze  miejsca w grupach zagrały w finale i były to drużyny  z Zaborowa i Wietrzychowic. Po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku mistrzami  zostali zawodnicy z Zaborowa których mocno dopingowali zebrani kibice na czele z panem Mariuszem Antoszem. Skład zwycięskiej drużyny: Daniel Rams, Radosław Kuliszewski, Zuzanna Wojnicka, Emilia Łucarz, Wiktor Siudut, Szczepan Wiecha,    Artur Burzawa, Martyna Burzawa, Weronika Mucek, Kacper Mucek, Paweł Latuszek, Szymon Gargul opiekun Beata Komorowicz.  Natomiast drużyny z drugich miejsc walczyły  o trzecią  lokatę  i tutaj Szczurowa  klasy V pokonała rówieśników z Koszyc.

Nagrody w postaci pucharów dla trzech najlepszych drużyn ufundowało Starostwo Powiatowe natomiast piłki, słodycze, pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn oraz  medale dla trzech pierwszych ekip ufundowała Gmina Szczurowa. Wszystkie te trofea wręczył Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu pan Mariusz Antosz.

Turniej sędziowali nauczyciele WF, opiekę medyczną zapewniła pani Lucyna Garncarz.

W trakcie turnieju na trzecim sektorze hali stworzona była strefa aktywności gdzie zawodnicy, kibice i zaproszeni goście mogli m.in. pojeździć na stacjonarnym rowerze, spróbować swoich sił na wioślarzu, orbitreku,  można było siłować się na ręce na specjalnie przygotowanym do tego stole, grać w tenisa stołowego, rzucać piłeczkami do tarczy,  skakać na trampolinie, skakankach itp.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli:

POWIAT  BRZESKI

BRZESKA KOMENDA POLICJI

GMINA  SZCZUROWA

SP SZCZUROWA

MKS „OLIMPIJCZYK” SZCZUROWA

UKS „START” SZCZUROWA

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

         Relację medialną z inauguracji akcji można zobaczyć na portalu telewizji tarnowskiej. Link: https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/2743,ruszyla-akcja-aktywny-i-bezpieczny-powiat-brzeski

Jeszcze raz wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się do akcji, do rywalizacji i aktywnie spędzania wolnego czasu.

 


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.