Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Taneczna podróż do krainy marzeń
09 styczeń 2020

      Często usłyszeć można, że współczesna młodzież nie przepada za muzyka klasyczną. Czy tak rzeczywiście jest, mogli przekonać się uczniowie, którzy 19 grudnia 2019 roku wyjechali na wycieczkę integracyjno-edukacyjną do Krakowa.

   Wycieczka zaczęła się od spaceru po odświętnie przystrojonym Rynku Głównym, a następnie młodzież pod opieką nauczycieli udała się do gmachu Opery Krakowskiej.

   Głównym punktem wyjazdu był bowiem spektakl baletowy „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego oparty na motywach baśni E.T.A. Hoffmanna. Jest to jeden z najbardziej popularnych klasycznych baletów  - słynna taneczna opowieść o magii i miłości. Za sprawą gwiazdkowej zabawki, Dziadka do orzechów, widzowie razem z główną bohaterką baletu Klarą mogli powędrować do baśniowej krainy cudowności, gdzie wszystko jest możliwe, jak we śnie. W swoim królestwie gości zostali powitani przez Cukrową Wróżkę, dali się porwać w wir hiszpańskiego, arabskiego, chińskiego i rosyjskiegotańców, krążyli w pięknym walcu z Królową Kwiatów i jej świtą.

   Cudowna muzyka Piotra Czajkowskiego, pełne gracji popisy taneczne, bajecznie piękne kostiumy oraz magiczna scenografia, wykorzystująca współczesne techniki, zrobiły na uczniach niezapomniane wrażenie. Musieli to przyznać nawet ci, którzy początkowo byli nastawieni sceptycznie.

     Mamy nadzieję, iż podobne wyjazdy oraz częstsze bezpośrednie kontakty z muzyką klasyczna przyczynią się do dostrzeżenia przez uczniów jej różnorodności oraz uniwersalnych wartości, a także poszerzenia horyzontów młodzieży.

 

                                                                                                                                     Vitalina Pastuch


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.