Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Święta z Adamem Mickiewiczem
30 grudzień 2019

                Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas miłości, radości, szczęścia oraz pokoju i refleksji nad życiem. Z niecierpliwością czekamy na nie co roku. Mamy wówczas możliwość wspólnego spotkania się przy wigilijnym stole wraz z naszymi najbliższymi. Składamy sobie życzenia, łamiemy opłatkiem oraz obdarowujemy nawzajem prezentami.

                24 grudnia 1798 roku w Zaosiu lub Nowogródku na świat przyszedł patron naszej szkoły -  Adam Mickiewicz. Co roku społeczność szkolna świętuje jego urodziny. Tak było również i w tym roku.

                20 grudnia 2019 r. na hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szczurowej uczniowie zaprezentowali akademię przygotowaną przez panie: Kingę Gurak-Gicalę, Małgorzatę Strąg, Marcelinę Mucek, Vitalinę Pastuch, Agatę Polak oraz Ewę Borowiec.

                Dzieci zaprezentowały scenki dworskie. Podziwialiśmy kucharki przygotowujące wyszukane dania, oglądaliśmy choinkę, która po raz pierwszy pojawiła się w szlacheckim dworze oraz Wigilię staropolską.

                Następnie uczniowie kl. III b pod kierunkiem pani Małgorzaty Strąg przedstawili krótkie Jasełka, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Recytację przeplatały piękne pastorałki oraz kolędy, a także gra na skrzypcach, fletach i wiolonczeli zaprezentowana przez młodzież naszej szkoły. Oprawę muzyczną przygotowała pani Vitalina Pastuch.

                Na koniec złożone zostały wszystkim życzenia w formie multimedialnej.  Przedszkolaki oraz uczniowie z kl. I-VIII oraz absolwenci naszej szkoły pod kierunkiem pani Kingi Gurak-Gicali nagrali świąteczny film. Po akademii nauczyciele wraz z uczniami oraz rodzicami udali się do klas, aby wspólnie obchodzić klasowe Wigilie.

               Dyrektor szkoły wraz z nauczycielami przygotowującymi uroczystość składają serdeczne podziękowania Panu Kazimierzowi Zabierowskiemu, który podjął się obróbki technicznej filmu, dzięki jego zaangażowaniu i pracy oglądany film wywołał wiele uśmiechów i wzruszeń na twarzach zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Marcelina Mucek

              


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.