Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku
01 marzec 2019

           Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku w dn. 19.02.19r. gościło w swoich progach nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza  w Szczurowej. Spotkanie zostało zaaranżowane z inicjatywy pani dyrektor szkoły Aliny Oleksy. Od początku istnienia PCE w Brzesku pracownicy SP w Szczurowej są stałymi uczestnikami różnych form doskonalenia zawodowego. Z szerokiego wachlarza szkoleń nauczyciele wybierają to, co może wzbogacić ich warsztat pracy, nabyć nowe doświadczenia, wymienić spostrzeżenia, a nawet spojrzeć na tę samą rzeczywistość szkolną z innej perspektywy.

         Tym razem uczestnicy spotkania skupili się wokół psychologii konfliktów w szkole ze szczególnym uwzględnieniem metod ich rozwiązywania. Już na początku szkolenia dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Tomasz Gurgul zapewnił dyrekcję i grono pedagogiczne, że jego placówka, jak zawsze chętnie gości pracowników oświaty, udzieli dobrych wskazówek i porad pedagogicznych, służy fachową pomocą. Szkolenie prowadziła pani Monika Kaczkowska z Pracowni Profilaktyczno-Wychowawczej „STOPKA” w Tarnowie. Oprócz części wykładowej najwięcej satysfakcji przyniosły nauczycielom dyskusje panelowe wokół analizowanego zagadnienia.

         Duża operatywność, rzetelność, wiedza i umiejętność stosowania różnego rodzaju form i technik szkoleniowych pozwoliły wszystkim uczestnikom spojrzeć na psychologię konfliktów w wielu płaszczyznach. Partnerskie współdziałanie, ćwiczenia praktyczne dały nauczycielom wiele ciekawych wskazówek, refleksji i nowych rozwiązań. O tym, że było to owocne spotkanie najlepiej świadczy fakt  zorganizowania w najbliższym czasie drugiego takiego panelu dla kolejnej grupy nauczycieli z naszej placówki.

Serdecznie dziękuję gospodarzowi i prowadzącej to spotkanie.

                                                                            Jolanta Łoboda

                                                                                                              uczestniczka spotkania


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.