Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej!
18 grudzień 2018

        Z inicjatywy uczniowskich klubów sportowych UKS „Start” i MKS „Olimpijczyk”  oraz przy współpracy nauczycieli wychowania - fizycznego i dyrekcji  SP W Szczurowej odbył się na hali sportowej Świąteczny  Turniej Piłki Siatkowej o Puchar dyrektor SP w Szczurowej - pani Aliny Oleksy.

       Do sportowej rywalizacji w piątkowy wieczór przystąpiły następujące drużyny: Rady Gminy Szczurowa na czele z panem wójtem Zbigniewem Moskalem  oraz przewodniczącym Rady Gminy- panem Markiem Biernatem, Rodziców, w których szeregach grali m.in.: Radny Rady Powiatu - pan Piotr Mikuś, sołtys wsi Szczurowa- pani Monika Giemza oraz  pani Monika Babicz z Rady Rodziców,  Nauczycieli, Absolwentów i Uczniów. 

        Po przywitaniu i zaprezentowaniu poszczególnych składów drużyn, odśpiewano hymn narodowy oraz minutą ciszy uczczono niedawno zmarłego Zbigniewa Mazura wieloletniego prezesa Spółdzielni Produkcyjno – Handlowej, jak również Radnego Gminy Szczurowa w kadencji 2002-2006.  Uroczystego otwarcia turnieju dokonała pani Alina Oleksy, która zachęcała nie tylko do rywalizacji, ale także wspólnej zabawy i integracji.

      Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”  do dwóch setów wygranych do 20 pkt. a w przypadku remisu tie- break do 15 pkt.  Turniej sędziował pan Krzysztof Biedroński, opiekę medyczną sprawowała pani Lucyna Garncarz, zdjęcia wykonywał pan Marek Antosz  wicedyrektor i Radny Rady Powiatu a komentatorem był pan Waldemar Pączek.  Zaproszeni goście m.in. Rada Rodziców, pani Sabina Mika radna gminy,  pan Stanisław Burzawa radny –senior jak i przybyli kibice byli świadkami emocjonujących meczy zwłaszcza pomiędzy Radą Gminy a Uczniami, Nauczycielami i Uczniami oraz Rodzicami i Nauczycielami,  gdzie o ostatecznym wyniku decydować musiał tie- break. Bezkonkurencyjni natomiast w całym turnieju okazali się Absolwenci , którzy wygrali wszystkie swoje mecze bez straty seta i zdobyli puchar, który został wręczony przez fundatora.  

       Każda z drużyn  otrzymała dyplom oraz każdy zawodnik pamiątkowy kubek z świątecznymi życzeniami.  Widząc zaangażowanie zawodników oraz opinie zaraz po turnieju można odnieś wrażenie, że była to dobra zabawa, gdzie był czas na rywalizację fair play, kulturalny doping jak i na wspólne rozmowy.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.