Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Osiemnasty raz grali w „Mikołajkowym Turnieju Unihokeja!
04 styczeń 2019

Na ten turniej uczniowie czekają cały rok.  W dniach w których wspominamy św. Mikołaja w naszej gminie odbywają  się turnieje w unihokeja, które  dostarczają uczestnikom wielu przeżyć i emocji.  Po raz osiemnasty reprezentacje klas IV –VI dziewcząt i chłopców walczyły o prym najlepszej drużyny w szkole podstawowej w Szczurowej. Po rozgrywkach grupowych miały miejsca finały w których  najlepsi wśród chłopców okazali się uczniowie klasy VI B: Jakub Puskarz, Filip Fijałkowski, Piotr Dziedzic, Mateusz Rzepka, Nikodem Grzywiński.  U dziewcząt najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy VI A, która grała w składzie: Dominika Czuchra, Natalia Swornowska, Justyna Guzek, Magdalena Wojnicka.

Następnie przystąpiono do rywalizacji gminnej, w której startowało dziesięć drużyn chłopców i dziewcząt. Najlepsze wśród zawodniczek  okazały się uczennice z Zaborowa.  Skład drużyny: Natalia Łucarz, Nikola Martyńska, Martyna Burzawa, Weronika Mucek, Patrycja Tabor, Izabela Górak, opiekunBeata Komorowicz

W turnieju chłopców najlepsi okazali się  zawodnicy  ze Szczurowej, którzy wywalczyli to trofeum nie przegrywając żadnego meczu. Skład drużyny: Nikodem Grzywiński, Gabriel Gołębiowski, Mateusz Rzepka, Piotr Dziedzic, Artur Bach, Filip Fijałkowski, Jakub Puskarz, opiekun Robert Dzień

Kolejnym etapem była konfrontacja z drużynami z powiatu. Do tego turnieju, który  został  zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy Szczurowa,Szkołę Podstawową w Szczurowej orazMKS  „Olimpijczyk” Szczurowa przystąpiło pięć drużyn.

Mecze zarówno wśródchłopców  i dziewcząt rozgrywano systemem „każdy z każdym”  a nad rozgrywaniem turnieju zgodnie z przepisami czuwał sędzia pan Paweł Płoskonka. W turnieju tym podobnie jak na etapie gminnym I miejsca zajęli gospodarze. Na drugim miejscu zarówno wśród dziewcząt i chłopców uplasowały się drużyny z Zaborowa.  III miejsce dla dziewcząt ze SP w Sufczynie.

Wszystkie drużyny, które startowały w turniejach  otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze zespoły puchary, medale i słodycze.

Klasyfikacja końcowa - etap szkolny:

Chłopcy: 1. kl. VI B, 2. kl. VI A, 3. kl. V B,  4. kl. V 5 C. 5. kl. V A 6. kl. IV A 7. kl. IV B

Dziewczęta:  1. kl. VI A, 2. kl. V B 3. kl. VI  B, 4. kl. V A  5. Kl. V C 6. kl. IV B 7. kl. IV A

Klasyfikacja końcowa - etap gminny:

Chłopcy:                     1. SP Szczurowa, 2.SP Strzelce Wielkie, 3. SP Zaborów, 4. SP Uście Solne,

Dziewczęta:    1. SP Zaborów, 2. SP Szczurowa, 3. SP Uście Solne, 4. SP Wola Przemykowska, 5. SP Strzelce Wielkie

Klasyfikacja końcowa - etap powiatowy:

Chłopcy:        1. SP Szczurowa, 2. PSP Zaborów

Dziewczęta:   1. SP Szczurowa, 2. PSP Zaborów, 3. PSP Sufczyn

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.