Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Święto Patrona szkoły 2018
11 styczeń 2019

        Jak co roku, w grudniu w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole było uroczyście i wyjątkowo. W tym roku szkolnym 21 grudnia w hali sportowej odbyła się akademia, która stanowiła  połączenie pięknego czasu wigilijnej nocy 

 z tradycją szkoły - Świętem Patrona. Tegoroczne  spotkanie skupione wokół postaci wielkiego poety  i patrioty odbywało się pod hasłem: „Adam  Mickiewicz uczy, bawi, wzrusza…”.

         Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w którą wprowadziła nas Inwokacja, wypowiedziana  przez ucznia  z klasy VIa, wcielonego w postać samego poety. Następnie   uczniowie z klasy Va i uczeń z klasy VII zaprezentowali scenki dialogowe poświęcone życiu i twórczości poety. Podziwialiśmy odtwórców bohaterów bajki  „Pies i wilk”,  tajemniczą Świteziankę i strzelca. Na scenie nie zabrakło Pana Tadeusza i  Zosi, którzy przygotowali stół do wigilijnego spotkania z Mickiewiczem i bohaterami  jego utworów.

Inscenizację wzbogacała scenografia, rekwizyty i stroje postaci. Uczestnicy przedstawienia zaprezentowali zdolności aktorskie i muzyczne. Spotkanie z twórczością Mickiewicza podczas wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni do epoki, w której żył i tworzył poeta, wzbogacone zostało grą na instrumentach, śpiewaniem kolęd i pastorałek  w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez Państwa Vitalinę i  Michała  Pastuchów.

                         Przedstawiciele społeczności uczniowskiej  złożyli wszystkim  obecnym świąteczne życzenia oraz wręczyli  upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski

 i organizatorów imprezy. Nie zabrakło ciepłych, serdecznych życzeń świąteczno-noworocznych od  Dyrekcji szkoły oraz  przedstawicieli Urzędu  Gminy. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, biorącym udział w   Konkursie Dyktando Niepodległościowe „Śladami wielkiej historii Polaków”.

                      Uroczystość  obudziła w nas szczególne uczucia, jakich nie doznajemy na co dzień. Skłoniła do głębszych refleksji i przemyśleń dotyczących twórczości naszego wieszcza narodowego i tajemnicy Bożego Narodzenia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu https://youtu.be/JvG2XYlqXsk                                                                                               

 

                                                                                                         Organizatorzy:

                                                                                                   B.Czachurska-Hełpa, B. Stępak,

                                                                                                   V.M. Pastuchowie


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.