Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Setne urodziny Polski
05 listopad 2018

18 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczurowej świętowali setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie uczcili udziałem w niecodziennym widowisku pod nazwą Radosna Niepodległa-Urodziny Polski.

Uroczystość zainaugurowała dyrektor Szkoły pani Alina Oleksy, która poinformowała, że rok 2018 jest szczególny, wyznacza bowiem setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniała również, że po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – kraj odzyskał suwerenność. Zachęciła wszystkich uczestników do radosnego uczczenia pamięci tych, którym zawdzięczają własne państwo.

Cała społeczność szkolna w biało-czerwonym korowodzie przeszła ulicami Szczurowej na plac przed pomnik ku czci ofiar I i II wojny światowej. Niesione przez uczniów flagi, transparenty oraz śpiewane piosenki patriotyczne deklarowały miłość do Polski oraz podkreślały, że stulecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich  uczniów i nauczycieli. W centralnym punkcie Gminy odśpiewano hymn narodowy i „Rotę” oraz przypomniano, jak trudna była droga Polski do niepodległości.

Punktem kulminacyjnym urodzin Polski były życzenia złożone Jubilatce przez przedstawicieli szkoły oraz wspólne odśpiewanie piosenki  Sto lat. Świeczki na ogromnym torcie w barwach narodowych zdmuchnęli: wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski,  dyrektor Szkoły Alina Oleksy, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Izabela Opioła oraz uczennica Karolina Rzepka, ucharakteryzowana na Polskę. Dzieci z klas najmłodszych wypuściływ niebo biało-czerwone baloniki, upamiętniające stulecie Ojczyzny, natomiast najstarsi uczniowie szkoły wystrzelili z tub różnokolorowe konfetti.

Wszyscy goście urodzinowego przyjęcia mieli okazję skosztować wspaniałego tortu oraz bawić się przy dźwiękach popularnych piosenek dla dzieci.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Szczurowej kieruje podziękowania do Urzędu Gminy, Komisariatu Policji, Rady Rodziców w Szczurowej oraz prywatnych darczyńców                 za wsparcie w organizacji Marszu.

Opracowanie: Małgorzata Tracz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.