Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wygrali w powiecie, dobry występ w półfinałach wojewódzkich!
11 czerwiec 2018

        Udany występ zanotowali młodzi piłkarze ze Szczurowej, którzy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wygrali etap gminny a następnie okazali się najlepszą drużyną
w powiecie.  W drodze do tego tryumfu  wygrali dwa mecze grupowe: z Brzeskiem nr 2 1:0 i Sufczynem 2:1 zajmując pierwsze miejsce w grupie.  Mecz półfinałowy przysporzył trochę nerwowej atmosfery bowiem przy prowadzeniu z drużyną z Uszwi  2:1 w ostatnich sekundach meczu sędzia podyktował rzut karny dla przeciwników. Po jego skutecznym wykonaniu przy stanie 2:2 by wyłonić zwycięzcę sędzia zarządził rzuty karne.   Dzięki dobrym interwencjom bramkarza Krzysztofa Dzienia i po strzeleniu przez tego zawodnika decydującego karnego, drużyna ze Szczurowej awansowała do finału. W decydującym meczu o I miejsce w turnieju przyszło jej zagrać z drużyną z Borzęcina. Przy bardzo wyrównanym meczu o zwycięstwie zdecydował błąd, który popełnili obrońcy z Borzęcina podczas wykonywania rzutu wolnego przez Szczurowian.  Dzięki temu  bramkę zdobył Bartłomiej Wałcerz i dał drużynie zwycięstwo w całym turnieju.

        Kolejnym etapem był półfinał wojewódzki, który miał miejsce w Tarnowie. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. Drużyna ze Szczurowej zaczęła swój występ bardzo dobrze i wygrała swój pierwszy mecz 1:0 z Zalasową po bramce zdobytej przez Chawkata Zakareya. Niestety następne dwa mecze ze SP nr 24 w Tarnowie i z SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej przegrali 2:0 i 3:1 ostatecznie zajmując czwarte miejsce.  Awans do finałów wojewódzkich wywalczyła drużyna z Tarnowa.

        Skład drużyny mistrza powiatu w piłce nożnej: Bartłomiej Cholewicki, Seweryn Cholewka, Krzysztof Dzień, Wiktor Król, Patryk Maj, Krystian Pudełek, Hubert Pukal, Konrad Florek, Bartłomiej Wałcerz, Zakareya Chawkat, Wiktor Zięba opiekun Robert Dzień.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.