Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Słońce i śnieg podczas rajdu w Bieszczady!
07 maj 2018

       Kolejny rajd turystyczny, zorganizowany przez Gminne Koło PTTK „ Harnasie” przy Szkole Podstawowej w Niedzieliskach, poprowadził uczestników aż w Bieszczady.  W dniach 18-20 kwietnia grupa ponad 50 osób z terenu gminy wraz ze swoimi opiekunamii przewodnikiem panem Stanisławem Kornasiem wybrała się w te piękne i urokliwe góry.  Dobra pogoda i  sprzyjające warunki pozwoliły na zrealizowanie zaplanowanych celów.
W pierwszym dniu, po przybyciu do punktu zakwaterowania w miejscowości Bystre koło Baligrodu,  uczestnicy zdobyli górę zwaną „Dzidowa” (713 m n.p.m.). Wieczorem zaś był czas na ognisko, smażenie kiełbasek, pogadankę na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia, a na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

         W drugi dzień zaplanowane było wyjście na najwyższy szczyt Bieszczad - Tarnicę (1 346 m  n. p. m.) Do miejscowości Wołosate grupa dotarła autokarem skąd wyruszyła na szlak. W czasie wędrówki towarzyszyła im piękna pogoda i niezapomniane widoki.  Przeprawiali się  przez śnieg i zmagali się z wiatrem. Po około 2 i pół godzinie dotarli na szczyt. Tam był czas na  pamiątkowe zdjęcia. Po chwili odpoczynku  choć zmęczeni, alei bardzo zadowoleni, wszyscy razem zeszli na dół do autobusu.  Gospodarze przywitali zdobywców pyszną pizzą  i niespodzianką, którą było darmowe wejście na basen w Lesku.  Uczestnicy wyprawy mogli się więc zregenerować w ciepłej wodzie, jacuzzi, na zjeżdżalniach i innych atrakcjach.  

          Na zakończenie rajdu w trzeci dzień wycieczkowicze udali się nad Solinę i tam spacerowali nad zaporą i podziwiali piękny, górski krajobraz połączony z Jeziorem Solińskim. Był również czas na zakup pamiątek.

          Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobycia kolejnych szczytów. Bardzo dziękujemy osobom panu Marianowi Zalewskiemu wójtowi gminy Szczurowa, pani Halinie Łobodzie i przewodnikowi Stanisławowi Kornasiowi, dzięki którym udało się po raz kolejny zorganizować rajd profilaktyczno-turystyczny.

 

 

                                                                                  zdjęcia i tekst Robert Dzień


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.