Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Z ekonomią za pan brat
28 grudzień 2019

     W grudniu bieżącego roku uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w warsztatach z zakresu finansów i bankowości. Zajęcia poprowadziła pani Edyta Cieśla, pracownik Krakowskiego Banku Spółdzielczego, oddział w Szczurowej.

     W czasie prelekcji uczestnicy poznali historię pieniądza na przestrzeni stu lat. Dowiedzieli się także: co było zalążkiem instytucji bankowości centralnej, kiedy swoją działalność rozpoczął Narodowy Bank Polski, jaką pełni funkcję jako bank centralny oraz co ma wspólnego z Radą Polityki Pieniężnej. Uczniowie poznali również skomplikowany proces tworzenia banknotów oraz ich zabezpieczenia, a także osoby i instytucje za to odpowiedzialne. Dowiedzieli się, jakie wizerunki znajdowały się na polskich monetach obiegowych. Nabyli także wiedzę na temat usług bankowych oraz korzyści wynikających z lokowania oszczędności w bankach.

      Pani Edyta Cieśla zwróciła uwagę słuchaczy na to, jak bezpiecznie korzystać z pieniądza plastikowego, aby nie stać się ofiarami kradzieży danych osobowych oraz środków finansowych zgromadzonych na własnym koncie.

    Uczniowie również bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach interaktywnych, odgrywając scenki obsługi klientów w banku czy sprawdzając autentyczność banknotów pod ultrafioletem.

     Najwięcej emocji dostarczyła uczniom dyskusja, podczas której starali się odpowiedzieć na pytanie, jak od najmłodszych lat zarabiać miliony. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w debacie, prezentując własne pomysły.

      Na koniec, dzięki uprzejmości Dyrektora Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Szczurowej pana Andrzeja Stolińskiego uczniowie odwiedzili bank. Tam zapoznali się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach. Zwiedzający szczególnie zainteresowani byli działaniem bankomatu, liczarki banknotów i bilonu.  

     Spotkanie uczniów z pracownikiem banku odbyło się w związku  z realizowanym przez Szkołę Podstawową w Szczurowej projektem z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

       Dyrekcji i pracownikom Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Szczurowej  składamy serdeczne podziękowania za życzliwość, cudowną atmosferę i przekazaną wiedzę.

Małgorzata Tracz


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.