Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: piątek, 29 marzec 2024 r.    Mapa strony
Aktualności
Obronili tytuł sprzed roku!
01 czerwiec 2017

Młodzi piłkarze ze Szczurowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej podobnie jak przed rokiem zajęli w powiecie II miejsce.  Po rozgrywkach grupowych  reprezentanci naszej gminy do dalszych gier awansowali z I miejsca, pozostawiając za sobą ekipy z Gnojnika, Domosławic i Iwkowej. W drugiej grupie najlepsi okazali się piłkarze z Brzeska SP nr 3
 i Maszkienic.

W meczach półfinałowych wystąpiły  drużyny:  Szczurowa – Maszkienice 1:0 i Brzesko SP nr 3 – Gnojnik 4:0.  W wielkim finale spotkały się zespoły ze Szczurowej
i Brzeska w którym  lepsi podobnie jak rok temu okazali się chłopcy z Brzeska wygrywając mecz 3:0.  W meczu o 3 miejsce Maszkienice pokonały  Gnojnik.

SP Przyborów

Naszą gminę w zawodach powiatowych reprezentowała SP w Szczurowej, która wygrała turniej gminny. Odbył się on w dniu 13.05.2017r. na boisku „Orlik”. Szczurowianie wygrali wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów zajęli I miejsce. II miejsce zajęła SP z Woli Przemykowskiej a III przypadło drużynie  z Uścia Solnego, która w rzutach karnych pokonała Strzelce Wielkie. Kolejne miejsca zajęły ekipy z Niedzielisk i Zaborowa.

Wśród dziewcząt na I miejscu  podobnie jak u chłopców uplasowały się zawodniczki ze Szczurowej. II miejsce zajęła szkoła z  Woli Przemykowskiej a III miejsce przypadło drużynie ze Strzelec Wielkich. Na kolejnych miejscach znalazły się dziewczęta z Uścia Solnego i Zaborowa.

Wszystkie drużyny startujące w zawodach gminnych otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny  dziewcząt jak i chłopców statuetki, które ufundował  pan Marian Zalewski, wójt Gminy Szczurowa.

Mistrzowie gminy i wicemistrzowie powiatu w mini piłce nożnej chłopców: Maciej Cholewicki , Jakub Cholewicki, Michał Moskal, Aleksander Górka, Artur Bach, Zakareya Amgiad, Filip Giemza, Konrad Florek, Hubert Pukal, Przemysław Bach, Filip Hanek, Karol Dzień, Nikodem Biale, Wiktor Dzień opiekun Robert Dzień.