Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Od zawodów szkolnych do wojewódzkich!
05 styczeń 2018

        Pod koniec roku w naszej gminie odbywa się cykl turniejów  mikołajkowych w unihokeja. Najpierw odbył się etap szkolny w którym brały udział pięcioosobowe reprezentacje klas IV –VI dziewcząt i chłopców. Meczom towarzyszyło bardzo dużo emocji, walki, zawziętości ponieważ każda klasa chciała być mistrzem szkoły.  Wśród  chłopców zacięta rywalizacja była pomiędzy klasą VI a V B. Te drużyny grały ze sobą dwa razy,
w rozgrywkach grupowych, a drugi raz w wielkim finale. Obydwa mecze zakończyły się remisami 0:0 i dopiero karne wyłoniły mistrza szkoły, którym zostali chłopcy z klasy VI,  a są to: Maciej Cholewicki, Michał Moskal, Wiktor Dzień, Artur Bach, Jakub Mika.

Wśród dziewcząt miał miejsce również pasjonujący pojedynek pomiędzy klasą VI i VA. W meczu grupowym lepsze były zawodniczki z klasy VI wygrywając 4:1, natomiast w finale musiały uznać wyższość swoich młodszych koleżanek, które pokonały je 2:0i zostały mistrzyniami szkoły. V A grała w składzie: Magdalena Wojnicka, Nikola Kapa, Natalia Swornowska, Justyna Guzek, Zuzanna Klimaj.

       Kolejnym etapem była rywalizacja gminna, w której startowało 6 drużyn chłopców i 5 dziewcząt. Bezkonkurencyjne wśród zawodniczek  okazały się uczennice ze szkoły w Szczurowej, które pokonały wszystkie swoje rywalki zdobywając komplet punktów. Skład drużyny: Magdalena Wojnicka, Nikola Kapa, Julia Pikoń, Julia Nosal, Edyta Kopacz, Zuzanna Klimaj, Julia Bylica, Natalia Swornowska opiekun Robert Dzień.

       W turnieju chłopców mistrzami gminy zostali zawodnicy ze Szczurowej, którzy wywalczyli to trofeum również bez żadnej porażki. Skład drużyny: Nikodem Biale, Karol Dzień, Michał Moskal, Maciej Cholewicki, Jakub Mika, Filip Fijałkowski, Jakub Puskarz, Artur Bach opiekun Robert Dzień

        Podczas turnieju powiatowego, który  został  zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy, Szkołę Podstawową w Szczurowej orazMKS  „Olimpijczyk” Szczurowa do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. W zawodach, w których grano mecze „każdy z każdym”  Szczurowa ponownie okazała się bezkonkurencyjna i wygrała rywalizację zarówno wśród chłopców jak i dziewczyn zostając mistrzem powiatu w tej dyscyplinie.

        Wszystkie drużyny, które startowały w turniejach  otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze zespoły puchary, medale i słodycze, które w imieniu fundatorów a byli nimi pan Andrzej Potępa Starosta Brzeski i pan Marian Zalewski Wójt Gminy Szczurowa,  wręczyli organizatorzy turniejów.

        Dzięki tym wygranym Szczurowa mogła reprezentować nasz powiat w finałach wojewódzkich, które miały miejsce w Trzebini. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców miała możliwość zagrania z najlepszymi drużynami unihokeja w swojej grupie wiekowej  w województwie. Bardzo dobrze wypadła drużyna chłopców, która nie przegrała żadnego swojego meczu remisując ze szkołą z Oświęcimia 0:0, z Lubomierza również 0:0 i jak się później okazało z mistrzami województwa z Bolechowicami 1:1. Ostatecznie zajmując piąte miejsce.

       Trochę słabiej wypadły dziewczyny, które dwa mecze przegrały z Lubomierzem 0:1 i Krynicą 0:2, jeden remisując 0:0 ze Świątnikami. W klasyfikacji końcowej zajmując siódme miejsce. 

         Na koniec trzeba tutaj wspomnieć, że w tym roku szkolnym to już czwarty finał wojewódzki z udziałem drużyn ze Szczurowej. Gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.