Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
KLASY GIMNAZJALNE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZUROWEJ REALIZUJĄ PROJEKT
27 lutego 2018

KLASY GIMNAZJALNE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZUROWEJ REALIZUJĄ PROJEKT

„Kompetencje przyszłości – rozwój i doposażenie szkół Gminy Szczurowa”

      Od 1 czerwca 2017 roku rozpoczęła się realizacja projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Planowany termin zakończenia to 31 grudnia 2018 roku. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych 668 uczniów szkół Gminy Szczurowa poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych, doposażenie pracowni przedmiotowych szkół i sprzęt TIK oraz wzrost kompetencji 82 nauczycieli. W realizacji ww. projektu, obok innych szkół Gminy, uczestniczą klasy gimnazjalne Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej.
     W dniach  4-10 września 2017 roku odbyła się rekrutacja na zajęcia: wyrównawcze z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii (5 grup ośmioosobowych, po 1 godz. tygodniowo) oraz rozwojowe (kółka) – informatyczne, matematyczne, biologiczne, chemiczne, fizyczne i geograficzne (6 grup dziesięcioosobowych, po 1 godz. tygodniowo). W okresie od 10 września 2017 roku do 22 grudnia 2017 roku przeprowadzono 165 godzin zajęć, w tym 90 godzin kółek zainteresowań i 75 godzin zajęć wyrównawczych. W sumie działa 11 grup projektowych, co stanowi 100 uczestników zajęć pozalekcyjnych. W realizacji projektu klas gimnazjalnych uczestniczy 7 nauczycieli, są to: Ewa Borowiec, Maria Gargul, Lucyna Gut, Dorota Gurgul, Małgorzata Koczwara, Krystyna Kozioł i Józef Przybyło. 
     W analizowanym okresie wyposażono szkołę w pomoce dydaktyczne do czterech pracowni przedmiotowych: biologicznej, geograficznej, fizycznej
i matematycznej. Doposażono też funkcjonującą już pracownię chemiczną.      Zakupiono różnorodne modele, urządzenia, przyrządy, mapy, plansze i inne środki dydaktyczne na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. W najbliższym czasie przewiduje się zakup pomocy i narzędzi TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) zgodny z listą Ministerstwa Edukacji Narodowej „Cyfrowa szkoła”. 

    Oprócz udziału w zajęciach uczestnicy projektu mogli wyjechać na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, której celem i założeniami programowymi było poznanie centrów naukowych i udział w warsztatach w ramach przedmiotów przyrodniczych oraz poszerzenie wiedzy na temat geologii oraz architektury zabytków, m.in. Zamku w Chęcinach.Wycieczka odbyła się 23 listopada 2017 roku, wzięło w niej udział 45 uczestników projektu.Łączny koszt wyniósł 10 279,00 złotych.Obsługą wyjazdu zajęło się Biuro Usług Turystycznych „WEKTUR” 26-400 Przysucha ul. Krakowska 11, a organizatorem i kierownikiem była Lucyna Gut, koordynator szkolny projektu. Funkcję opiekunów pełnili: Ewa Borowiec, Maria Gargul i Józef Przybyło.

         Udział w projekcie pomaga uczestnikom w nauce przedmiotów przyrodniczych, a także pozwala na rozwój uzdolnień i zainteresowań.
         Na bieżąco prowadzona jest promocja projektu – uaktualnia się tablicę informacyjną, zamieszczając na niej właściwe harmonogramy, wykazy i inne  dane na temat działań w ramach tego przedsięwzięcia.

                                                                           

Szkolny koordynator projektu
                                                                    Lucyna Gut


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.