Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: środa, 30 wrzesień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Czwartoklasiści z wizytą w teatrze
01 październik 2018

,,AKADEMIA PANA KLEKSA”

 

18 września 2018 r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Szczurowej wzięli udział w spektaklu ,,Akademia Pana Kleksa” w ramach projektu TEATR NOWEGO WIDZA realizowanego przez Teatr Nowy w Krakowie. Spektaklowi towarzyszyły warsztaty prowadzone przez scenografa, choreografa, akustyka i oświetleniowca. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje spektakl i jak wygląda jego przygotowanie do pokazu. Mieli okazję współuczestniczyć w przygotowaniu scenografii i rekwizytów, zobaczyć funkcjonowanie i obsługę techniki oświetleniowej i nagłośnieniowej, a także w ramach pracy z choreografem przygotować się do aktywnego uczestniczenia w spektaklu.

Po przedstawieniu uczniowie poznali tajniki zastosowanych w trakcie pokazu spektaklu rozwiązań inscenizacyjnych, spotkali się z artystami wizualnymi, mogli popracować z kamerą oraz wizualizacjami i animacjami.

Sceniczna adaptacja znakomitej powieści autorstwa Jana Brzechwy bardzo podobała się uczniom. Spektakl był wędrówką po krainie magii i dziecięcej wyobraźni, na nowo zabrzmiały  znane wszystkim piosenki, jak m. in. ,,Kaczka dziwaczka”, ,,Leń”, ,,Dzik jest dziki” czy ,,Meluzyna”.

Pokaz spektaklu „Akademia Pana Kleksa” i towarzyszące mu warsztaty odbyły się nieodpłatnie w ramach projektu TEATR NOWEGO WIDZA dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU.

Opracowanie : Maria Gargul


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.