Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wyjazd edukacyjno-badawczy w Góry Świętokrzyskie
18 grudzień 2017

Wyjazd edukacyjno-badawczy w Góry Świętokrzyskie

       W dniu 23 listopada 2017 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Chęcin i Kielc  w ramach projektu „Kompetencje przyszłości – rozwój i doposażenie szkół Gminy Szczurowa. Wzięło w niej udział 45 uczniów z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej, będących uczestnikami projektu.

       Celem i założeniami programowymi wyjazdu było poznanie centrów naukowych i udział  w warsztatach w ramach przedmiotów przyrodniczych oraz poszerzenie wiedzy na temat geologii oraz architektury zabytków, m.in. Zamku w Chęcinach.

      Wycieczka rozpoczęła się o 5:45 od zbiórki w holu szkoły. Następnie miało miejsce spotkanie z bardzo sympatycznym pilotem-przewodnikiem, który przedstawił w barwny sposób cele oraz plan wyjazdu. Autokar wypełniony młodzieżą wyruszył z parkingu szkolnego o godz. 6:15.

      Pierwszym etapem wycieczki było oglądanie panoramy Gór Świętokrzyskich oraz zwiedzanie ruin Zamku w Chęcinach. Na dziedzińcu zamkowym można było poćwiczyć strzelanie z łuku, taniec czy usłyszeć wystrzał z rusznicy. Można też było zrobić sobie oryginalne zdjęcia, np. w szyszaku. Najdłuższa kolejka ustawiła się, aby sprawdzić swoje umiejętności trafiania do celu.

      Kolejnym etapem było zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Każdy osobiście mógł wykonywać różne zadania i eksperymenty z zakresu nauk przyrodniczych, m.in.:  sprawdzanie swojego refleksu, pojemności płuc, zawartości wody w organizmie, sprawności fizycznej, a nawet możliwe było tworzenie diety dostosowanej do swojego wieku. Centrum wzbudziło duże zainteresowanie uczestników.

       Po przerwie obiadowej w planie znalazło się Centrum Geoedukacji w Kielcach. Tu uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach, które polegały na szlifowaniu kamieni. Mogli zabrać ze sobą na pamiątkę uzyskane ozdoby. Obejrzeli również wystawę geologiczną. To nowoczesne muzeum, które korzysta z nowych technik do interakcji ze zwiedzającymi. Można tu prześledzić proces kształtowania powierzchni Ziemi, zobaczyć jak wyglądały zwierzęta miliony lat temu czy wybrać się w podróż kapsułą w głąb Ziemi... Było kilku uczestników, którzy nie odważyli się wejść do kapsuły, oglądali to, co się dzieje w środku, na ekranie monitora.

       Wszyscy zmęczeni, ale w znakomitych nastrojach powrócili do Szczurowej około godz. 19:00. Bezpiecznie udali się do swoich domów, aby opowiedzieć wrażenia najbliższym.

         Obsługą wycieczki zajęło się Biuro Usług Turystycznych „WEKTUR” 26-400 Przysucha ul. Krakowska 11, a organizatorem i kierownikiem była Lucyna Gut, koordynator szkolny projektu. Funkcję opiekunów pełnili: Ewa Borowiec, Maria Gargul i Józef Przybyło.

                                                                                                   Koordynator szkolny projektu:

                                                                                                                                              Lucyna Gut                                                                                                            


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.