Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wigilia z Mickiewiczem i Reymontem
02 styczeń 2018

       Tradycją Szkoły Podstawowej w Szczurowej jest już od wielu lat to, że w ostatni dzień nauki  przed świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna obchodzi Święto Patrona Szkoły- Adama Mickiewicza i wspólną Wigilię. W tym roku, z uwagi na duże zmiany w systemie oświaty, dołączono do tych uroczystości także patrona klas gimnazjalnych- W.S. Reymonta.

         Uroczystość rozpoczęto raportem ze sztandarami szkół i odśpiewaniem hymnu szkoły, a potem nastąpiły okolicznościowe występy, nawiązujące do twórczości Mickiewicza. Od uczniów klas Va i VIIa usłyszano pouczające morały, prawdy, które zawsze są aktualne i uniwersalne w każdej przestrzeni czasowej. Klasa IVa zachwyciła interpretacją ballady „Pani Twardowska”, gdzie na zakończenie po ucieczce tchórzliwego diabła, z nieba sfrunęły prześliczne aniołki i zaprosiły do wigilijnego stołu. Teraz już uczniowie klasy IIa gimnazjum zaprosili  na wieczerzę do rodziny Borynów, gdzie wszystko odbyło się w zgodzie z tradycją i prawdą literacką „Chłopów”. Jagna i Maciej Borynowie częstowali bardzo smacznymi kołaczami zaproszonych gości, grono pedagogiczne, uczniów. Część artystyczna przeplatana była graniem i śpiewaniem polskich kolęd, które zaprezentował szkolny chórek.

         Na zakończenie wręczono okolicznościowe upominki, zasponsorowane przez Rady Rodziców, ale swój udział miała w tym także młodzież gimnazjalna, która wykonała własnoręcznie świąteczne bombki i stroiki. Ciepłe życzenia i adresy wystosowali: p. dyrektor Alina Oleksy, p. wicedyrektor Marek Antosz, p. wójt Marian Zalewski, p. sołtys Monika Giemza i ks. proboszcz Adam Malczyński. Wspólna kolęda uwieńczyła część artystyczną, a potem uczniowie mieli swoje klasowe wigilie, przygotowane przez rodziców i wychowawców.

         Na to piękne i niepowtarzalne świętowanie złożyła się praca i zaangażowanie uczniów, młodzieży, rodziców, dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, bo, co już wielokrotnie podkreślałam, szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale to przede wszystkim miejsce, gdzie integruje się wiele myśli twórczych, kulturowych, gdzie młodzież wspierana przez nauczycieli i rodziców wciela się w nowe role, czerpie dobre przykłady i buduje swoją tożsamość na dobrych wzorcach.

 Na koniec należy wspomnieć tych, którzy byli „sprawcami tego świątecznego zamieszania” :

- oprawa  literacka, scenariusze- Lucyna Gut, Jolanta Łoboda, Maria Wojdak,

-oprawa muzyczna- Vitalina Pastuch,

-oprawa plastyczna- Anna Całka-Kosała, Katarzyna Biedrońska.

W tym miejscu pragnę podziękować  rodzicom z Rady Rodziców pp. Lucynie Kuciel, Annie Jarosz i Alicji Cholewickiej, które wsparły finansowo i czynnie całość przedsięwzięcia, organizatorom widowni, obsłudze sprzętu nagłaśniającego, pracownikom obsługi hali sportowej za wyrozumiałość i nasze niedociągnięcia organizacyjne. Bez tego grona dobrych osób  logistycznie trudno byłoby temu sprostać. W imieniu organizatorów wszystkim serdecznie dziękuję życzeniami na cały Nowy Rok 2018: „Ilekroć Bóg narodził się w Tobie, tyle razy jest Boże Narodzenie”. Miłego świętowania!

Zapraszam do galeryjki zdjęciowej.

                                                                          tekst: Jola Łoboda


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.