Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
AKCJA ,,Zanim znajdę dom..."
02 styczeń 2018

                Uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej wzięli udział w zbiórce darów dla potrzebujących zwierząt. Akcja miała na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na sytuację bezdomnych zwierząt oraz rozbudzanie chęci niesienia pomocy innym.

                W ramach akcji wolontariatu prowadzonej pod hasłem „Zanim znajdę dom…” uczniowie  naszej szkoły przynosili karmę dla kotów i psów, niepotrzebne już w domach miski, smycze, obroże, piłki, koce, dywaniki, poszewki, ręczniki. Każdy darczyńca otrzymał pozytywną uwagę, miał satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku oraz wziął udział w losowaniu „biletu” na wycieczkę do schroniska  Fundacji „Straż Obrony Praw Zwierząt” w Borku. Zbiórka dla tego schroniska była organizowana już po raz drugi. Tym razem dary zawiozło 15 szczęśliwców pod opieką pani Anny Całki-Kosały i pani Katarzyny Biedrońskiej. Pracownicy schroniska opowiedzieli uczniom o jego powstaniu, zasadach i idei działania, zachęcali do zostania wolontariuszem i zapoznali uczestników wyjazdu z istotnymi faktami dotyczącymi adopcji bezdomnych kotów i psów przebywających pod ich opieką. Następnie uczniowie odwiedzili pomieszczenie zwane „kociarnią”. Tam można było do woli głaskać i przytulać koty, co wszystkim sprawiło wiele radości. Na koniec odwiedzin w schronisku chętni uczniowie wyprowadzili kilka psów na krótki spacer. Patrząc na radośnie biegające psiaki i na roześmiane twarze dzieci trudno było stwierdzić, komu ten spacer dał więcej szczęścia.

                Uczniowie wrócili z wyjazdu szczęśliwi, że mogli przekazać schronisku zebrane wcześniej dary oraz bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. Już w drodze powrotnej planowali kolejną zbiórkę na rzecz schroniska. W akcję włączyło się 138 uczniów, co świadczy o tym, że mają oni dobre serca, potrafią nieść pomoc potrzebującym i mają potrzebę niesienia tej pomocy.

 

                                                                                                                                                                                                                            Anna Całka-Kosała


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.