Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Mikołajki w Krakowie
16 grudzień 2017

       Uczniowie klas 2.gimnazjalnych oraz 6 i 7a Szkoły Podstawowej w Szczurowej uczestniczyli 7 grudnia 2017 roku w wycieczce mikołajkowej do Krakowa.

       Najpierw w Cinema City w Bonarce obejrzeli premierę ekranizacji powieści Agathy Christie pt.: Morderstwo w Orient Expressie. Reżyserem i odtwórcą głównej roli był Kenneth Branagh, a obok niego wystąpiła plejada gwiazd: Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz, Johnny Depp. Ten z rozmachem nakręcony kryminał nie mógł się nie podobać. Niektórzy jednak twierdzili, że nie ma to jak film akcji.

      W drugiej części wycieczki odwiedzili Muzeum Narodowe. Mogli tu podziwiać dzieła Stanisława Wyspiańskiego – wystawę tę zorganizowano dla uczczenia 110. rocznicy śmierci tego wszechstronnego młodopolskiego artysty. Obejrzeli też stałe ekspozycje. Na wystawie pt.: „Broń i Barwa w Polsce” zobaczyli kolekcję dawnego polskiego uzbrojenia i umundurowania. Mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w mundurze, z bronią w ręku. W Galerii Rzemiosła Artystycznego podziwiali eksponaty sztuki użytkowej różnych epok: stroje, zastawy stołowe, wyroby szklane, meble.

       Na zakończenie uczestnicy wyjazdu relaksowali się, spacerując po Rynku Głównym i delektując się świąteczną atmosferą. Wszyscy w „śpiewających” nastrojach powrócili do Szczurowej około godziny 19:00. Na drugi dzień w szkole dzielili się wrażeniami.

       Organizatorem wycieczki była klasa 2B gimnazjalna z wychowawczynią Lucyną Gut. Opiekunami były: Urszula Mądrzyk i Beata Rosa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.