Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Szczurowa najlepsza w województwie!
06 grudzień 2017

         Trudno opisać to, co się wydarzyło w ostatnich dniach z udziałem drużyny dziewcząt ze SP w Szczurowej. W ramach Igrzysk Dzieci w halowej piłce nożnej dziewczęta wygrały najpierw etap gminny, później podczas turnieju powiatowego w Borzęcinie stoczyły wyrównany bój z rówieśniczkami ze SP nr 2 w Brzesku. W fazie grupowej szczurowianki przegrały 2:0,  ale już w meczu finałowym do którego doszły po kolejnych zwycięstwach z Lewniową 1:0 i Iwkową 2:0, pokazały wielką determinację, wolę walki i pokonały drużynę z Brzeska 1:0.  Mistrzynie powiatu reprezentowały nas w finałach rejonowych, które odbyły się w Tuchowie. Po wygraniu meczu ze SP Łękawica 3:0, awansowały do kolejnego etapu czyli finałów wojewódzkich, które miały miejsce w Nowym Sączu. W finale znalazło się pięć drużyn i zdecydowano o rozgrywkach w systemie „każdy z każdym”. Dziewczęta zaczęły ten turniej bardzo dobrze, bo wygrały pierwszy mecz z Regulicami 3:2 – relacjonuje opiekun drużyny pan Robert Dzień. Potem przyszedł pojedynek z drużyną ze Skawiny, gdzie dziewczyny wyszły do meczu trochę mniej skoncentrowane i po pierwszych minutach przegrywały 2:0, ale w trakcie gry  zaczęły odrabiać straty. Udało się strzelić jedną bramkę, niestety brakło trochę szczęścia i sił by ten mecz wyrównać. Następny mecz przyniósł kolejne zwycięstwo tym razem z Kasiną Wielką, gdzie dziewczyny  zdecydowanie pokonały rywalki 3:1. Ten wynik sprawił, że drużyna ze Szczurowej będzie mieć medal  i to był już wielki sukces. Ostatni mecz z Myślenicami miał decydować o tym, które miejsce ostatecznie zajmą nasze  zawodniczki. Jakaż była wielka radość i wzruszenie, można rzec nawet szaleństwo, gdy okazało się, że po bramce zdobytej przez Anię Mikuś wygraliśmy 1:0 i zostaliśmy mistrzami województwa.  W historii szkoły a nawet gminy jest to pierwszy taki sukces
w zawodach drużynowych - zauważa opiekun. Dziewczęta pokazały wielki hart ducha, nieustępliwość  i mimo, że niektóre z nich okupiły te występy kontuzjami:  Julia Bylica, Anna Mikuś  to wszystkie zgodnie przyznają, że warto było i długo jeszcze będą to tych wydarzeń wracać  i cieszyć się z tego wielkiego sukcesu.

          Mistrzynie województwa w halowej piłce nożnej dziewcząt: Magdalena Wojnicka, Juli Bylica, Anna Mikuś, Edyta Kopacz, Nikola Kapa, Julia Tabor, Julia Pikoń, Julia Nosal, Natalia Tabor opiekun Robert Dzień.

            Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.