Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Projekt unijny z doradztwa zawodowego
26 październik 2017

           Gmina Szczurowa od września tego roku bierze udział w projekcie Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II (w zakresie doradztwa zawodowego ). Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

          W ramach projektu w Gminie Szczurowa  utworzone zostaną dwa Szkolne Punkty Informacji  i Kariery tzw. (SPInka) - miejsce w którym dostępny będzie dla uczniów szkolny doradca zawodowy . Udział w projekcie jest bezpłatny.

       Szkolny Punkt Informacji i Kariery zostaną utworzone :

  • w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zaborowie
  •  w Szkole Podstawowej im. A Mickiewicza w Szczurowej

         Szkolny Punkt Informacji i Kariery oferuje młodzieży pomoc w :

  1. zaplanowaniu własnego rozwoju zawodowego,
  2. poznaniu zawodów przyszłości,
  3. przygotowaniu się do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i przyszłego zawodu,
  4. poznaniu swoich mocnych stron,
  5. przygotowaniu się do samodzielnego poruszania się na rynku pracy.

             Od września w ramach projektu prowadzone będą zajęcia warsztatowe i a od listopada również konsultacje indywidualne z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów klas II i III gimnazjum oraz od przyszłego roku także klasy 7 i 8 szkoły  podstawowej. Ponadto planowane są wyjazdy m.in. na: Małopolski Festiwal Zawodów, do różnych zakładów pracy, spotkania z przedstawicielami poszczególnych zawodów. Wsparcie doradcze zakończone będzie stworzeniem indywidualnego Planu Działań dla ucznia oraz otrzymaniem zaświadczenia o uczestnictwie w projekcie.

            W sprawach związanych z projektem do dyspozycji uczniów i rodziców jest pedagog szkolny i doradca zawodowy Pani Kinga Gurak – Gicala, która chętnie odpowie na wszelkie pytania i niejasności oraz udzieli potrzebnych informacji. Do współpracy w ramach działań projektowych zachęcamy także Rodziców, którzy w ramach zajęć warsztatowych chcieliby opowiedzieć uczniom o swojej ścieżce zawodowej i podjętej pracy. Ponadto zachęcamy również osoby spoza grona rodzicielskiego, w ty także absolwentów naszej szkoły do tego rodzaju spotkań. Będzie to ciekawe doświadczenie dla wszystkich uczestników zajęć.

            W razie zgłoszonego zapotrzebowania zostaną zorganizowane specjalne konsultacje dla rodziców, aby mogli zapoznać się z tym, co na dany moment zostało przepracowane z uczniami i na jakim etapie są, oraz jakie to ma odzwierciedlenie w wyborach Państwa dzieci.

Serdecznie zapraszam do kontaktu i współpracy!


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.