Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wyróżnienia sportowe dla szkół z naszej gminy!
30 październik 2017

      Miniony rok szkolny pod względem sportowym był bardzo udany dla szkół z naszej gminy. Jak co roku Starostwo w Brzesku dokonało podsumowania Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2016/2017. Szkoła Podstawowa w Szczurowej po raz drugi z rzędu znalazła się w pierwszej trójce (rok wcześniej zajęła drugie miejsce) wśród wyróżnionych placówek. Tym razem ilość zgromadzonych punktów pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca tuż za szkołami nr 3 i nr 2 z Brzeska.

        Najlepsi w powiecie byliśmy  w unihokeju  i czwórboju L.A chłopców – wymienia nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Dzień - kilka razy zajmowaliśmy II i III miejsca w poszczególnych dyscyplinach. Niewątpliwie jest to zasługa uczniów i uczennic, którzy z ogromnym wysiłkiem, zaangażowaniem, poświęceniem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z powiatu – stwierdza opiekun drużyn.

       Do grona wyróżnionych dołączyło również PG w Szczurowej, w której reprezentanci szkoły wykazali się wysoką  sprawnością fizyczną i  umiejętnościami. W swojej kategorii zajęli trzecie miejsce, ustępując tylko PG nr 2 w Brzesku i PG w Borzęcinie.  Przygotowaniem do zawodów i prowadzeniem drużyn zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Biedrońska, Renata Caban, Piotr Krawczyk.

       Należy tutaj wspomnieć, że bez wsparcia i pomocy ze strony Gminy Szczurowa, pana Mariana Zalewskiego Wójta Gminy, pani Elżbiety Gądek  kierownik  Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz dyrektorów szkół sukces ten nie byłby możliwy. 

     Pamiątkowe statuetki i dyplomy na ręce pani Aliny Oleksy oraz pana Marka Antosza  podczas sesji rady powiatu wręczyli Starosta Brzeski pan Andrzej Potępa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego pan Kazimierz Brzyk.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.