Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: czwartek, 28 marzec 2024 r.    Mapa strony
Aktualności
Noworoczny Turniej Szachowy
27 lutego 2018

Z inicjatywy nauczycieli prowadzących zajęcia  „ Edukacja przez szachy” w  Szkole Podstawowej w Szczurowej po raz pierwszy został zorganizowany I Noworoczny Turniej Szachowy o nagrodę dyrektora  pani Aliny Oleksy.  Do rywalizacji przystąpiło 26 uczniów klas IV z rocznika
2007-2008. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 5 rund, a tempo gry wynosiło 15 minut dla zawodnika.  Gra w szachy nie jest prosta, mimo tego uczniowie ją polubili i choć  jeszcze popełniali błędy,  rywalizacja podczas turnieju była bardzo zacięta. Do ostatniej rundy zmieniała się kolejność miejsc poszczególnych zawodników.  Ostatecznie główną nagrodę od pani dyrektor otrzymał Daniel Kabat z klasy IV C, który nie przegrał żadnej partii i po zdobyciu 4,5 pkt. zajął pierwsze miejsce w turnieju. Tuż za nim uplasowali się Dawid Marcińczak - kl. IV A  i Paweł Przybyło - kl. IV B.  Czwarte  miejsce uzyskał  Karol  Tracz - IV B, piąte  Krzysztof Budyn - IV A a szóstą pozycję  Szymon Sternowski  z kl. IV C.  Najlepszą  zawodniczką  była Gabrysia Grochola z kl. IV A, drugie miejsce  zdobyła Julia Szafraniec z kl. IV B a na trzecim miejscu uplasowała się Julia Mędrek z kl. IV A.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: pan Józef Przybyło i Robert Dzień. Ukończyli oni kurs z zakresu metodyki nauczania gry w szachy, który odbywał się w Krakowie a organizowany był przez Małopolski Związek Szachowy.

Nagrody dla pierwszych sześciu zawodników w postaci dyplomów, statuetek i nagród rzeczowych wręczyła pani Alina Oleksy dyrektor szkoły, podkreślając ważną rolę edukacji przez gry w szachy,  która uczy m.in. koncentracji, myślenia, spostrzegawczości, poczucia czasu.