Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Najlepsi lekkoatleci w powiecie są w Szczurowej!
07 czerwiec 2017

           Dużą niespodzianką zakończyły się niedawno rozegrane w Czchowie mistrzostwa powiatu w czwórboju L.A.  Do rywalizacji  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przystąpiło 6 zespołów chłopców i 6 zespołów dziewcząt,  mistrzów poszczególnych gmin.  Po wykonaniu wszystkich konkurencji a były to: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 m i bieg na 600m dziewcząt i 1000m chłopców i po podsumowaniu punktów, który każdy zawodnik otrzymywał za osiągnięty wynik  a dodajmy, że każda drużyna liczyła po 6 zawodników  okazało się, że największą ilość punktów uzyskali zawodnicy ze Szczurowej. Spodziewaliśmy się, że zdobędziemy  trzecie,  może drugie  miejsce- stwierdza opiekun drużyny pan Robert Dzień - a tu taka niespodzianka. Mieliśmy zespół bez jakiś  wielkich indywidualności ale za to bardzo wyrównany i dzięki temu uzyskaliśmy w sumie 773 pkt.  co dało nam pierwsze miejsce w powiecie – mówi uradowany opiekun.  Jest to dla nas kolejny piękny sukces, który może i na to liczymy spowodować,  że tak jak przed rokiem tak i w tym znajdziemy się w pierwszej trójce najlepszych szkół jeśli chodzi o wyniki sportowe w powiecie. (przyp. w  tamtym roku SP Szczurowa zajęła drugie miejsce).  

          Mistrzami powiatu w czwórboju L.A . zostali: Gabriel Rajczak, Hubert Pukal, Przemysław Bach, Konrad Florek, Artur Bach, Maciej Cholewicki.

          W zawodach startowały również dziewczęta ze Szczurowej ale im nie udało się nawiązać równorzędnej walki i ostatecznie zajęły szóste miejsce. Skład drużyny: Oliwia Fugiel, Emilia Marcińczak, Julia Niewola, Anna Mikuś, Julia Bylica.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.