Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
"Tysiąc lajków" - spektakl profilaktyczny
29 czerwiec 2017

         W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt.: „Tysiac Lajków”, brali w nim udział uczniowie klas 4-6. Poruszał on problem przemocy i agresji w sieci oraz ukazywał rolę rodziny, przyjaciół, priorytetów oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi.
         Aktorzy zaprezentowali historie zwariowanej nastolatki Kaski i jej przyjaciółki Elizy. Pierwsza z bohaterek zakłada portal internetowy, na którym ośmiesza pozostałych uczniów ze szkoły, druga natomiast postanawia przy pomocy dorosłych wyplątać koleżankę z kłopotów i pokazać, że jej postepowanie
jest niewłaściwe. Pomimo licznych perypetii i kłopotów dziewczynkom udaje się dojść do porozumienia i naprawić popełnione błędy.

         Zaprezentowany spektakl porusza liczne kwestie związane z relacjami nawiązanymi przez młodzież, głownie tymi internetowymi i niebezpieczeństwami z nimi związanymi. Poucza również, iż pomocy należy szukać u osób dorosłych, bardziej doświadczonych życiowo a nie samemu rozwiązywać trudności i tym samym powodować narastanie problemów. Po zakończonym przestawieniu uczniowie mieli okazje porozmawiać na temat zagrożeńi niebezpieczeństw związanym z Internetem oraz zasad właściwego korzystania z jego zasobów. Młodzież z chęcią i zainteresowaniem brała w niej udział.

        Spektakl został sfinansowany przez Urząd Gminy w Szczurowej a nad jego organizacją czuwał pedagog szkolny Pani Kinga Gurak-Gicala.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.