Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2019
15 grudzień 2019

                14 grudnia 2019 r. na rynku w Szczurowej odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Mieszkańcy naszej gminy włączyli się w kultywowanie tradycji, której historia sięga XIII/XIV w. Pierwsze jarmarki odbywały się w Austrii i Niemczech (z j. niem. Weihnachtsmarkt) i gromadziły na uliczkach miast tłumy odwiedzające stragany z regionalnymi potrawami, ozdobami choinkowymi oraz świątecznymi wyrobami rękodzielniczymi.

                Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim uczennicom i uczniom Szkoły Podstawowej w Szczurowej, którzy włączyli się w przygotowanie ozdób bożonarodzeniowych, dzięki którym nasze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym pełne było przepięknych choinek, bombek, stroików, i świeczników.

                Wiemy, że w wykonanie tych ozdób zaangażowane były niekiedy nawet całe rodziny, dlatego szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy poświęcili swój czas tworząc bajeczne kompozycje. Życzymy Wam aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia obfitowały w radosne chwile, a nadchodzący rok przyniósł dużo zdrowia, niech każdy jego kolejny dzień będzie dla Was lepszym od poprzedniego.

                Dziękujemy również paniom z Rady Rodziców, pani Alicji Cholewickiej oraz pani Monice Babicz za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu naszego stoiska.

Anna Całka-Kosała


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.