Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Małe ciastko – wielki cel
15 grudzień 2019

       12 grudnia br. w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków bożonarodzeniowych pod nazwą Małe ciastko – wielki cel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski  i Radę Rodziców. Ciasta na ten cel przekazali chętni rodzice, którzy zaangażowali się również w ich sprzedaż.

       Na stołach królowały przepyszne serniki, wspaniałe mufinki, pierniczki, babeczki i wiele innych słodkości.

       Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogli kupić w przystępnej cenie swój ulubiony słodki przysmak. Chętnych było wielu… przyszli uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W całej szkole przepięknie pachniało świeżutkimi wypiekami. Zgromadzone smakołyki rozchodziły się niczym „świeżutkie bułeczki.”

       Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciast zostaną przekazane mieszkance naszej gminy, która ucierpiała w wypadku samochodowym. Część pieniędzy przeznaczona będzie na wsparcie inicjatyw podejmowanych przez Samorząd Uczniowski, m.in. zakup nagród w konkursach.

       Podczas kiermaszu uczniowie klasy Va zajęli się rozprowadzaniem kartek świątecznych, wspierając organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie SURSUM CORDA (z łac. „w górę serca”). Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc ludziom bardzo jej potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym w ramach prowadzonego przez stowarzyszenie programu Na Ratunek.

       Pomaganie cieszy, a zwłaszcza w wyjątkowym, świątecznym czasie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję – i życzymy Wesołych Świąt!


 

 

Małgorzata Tracz


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.