Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Święto Patrona Szkoły 2016/2017
27 grudzień 2016

                Tradycją Szkoły Podstawowej w Szczurowej jest Święto Patrona, które na trwale zostało wpisane w kalendarz imprez szkolnych. W tym roku obchodziliśmy go 22 grudnia na sali widowiskowej GCKCziS w Szczurowej, gdzie licznie zgromadzili się zaproszeni goście i cała społeczność szkolna. Program artystyczny przygotowali i zaprezentowali uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawców:            p. Stanisławy Bernady, p. Doroty Gargul, p. Bożeny Łuciów, p. Elżbiety Grzesik- Oleksyk, p. Iwony Czesak, i p. Małgorzaty Strąg.  O oprawę muzyczną prezentowanych piosenek zadbała p. Vitalina Pastuch.

                 Całość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, a następnie uczniowie klas: IIa, IIb, IIIb i  IIIc recytowali wiersze i fragmenty prozy o Adamie Mickiewiczu, nawiązujące do jego twórczości. Nie zabrakło także inwokacji, którą przedstawili uczniowie klasy IIIb. Grupa uczniów z klasy IIIa zaprezentowała inscenizację bajek Adama Mickiewicza pt. 'Przyjaciele" oraz 'Osioł i pies".

                Tradycyjnie Święto Patrona Szkoły zbiega się z najpiękniejszymi świętami religijnymi - świętami Bożego Narodzenia, dlatego w programie nie zabrakło elementów bożonarodzeniowych. Uczniowie klasy I złożyli wszystkim piękne życzenia świąteczne i przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych zaśpiewali kolędę.  Również w świąteczny nastrój wprowadził wszystkich występ chórku szkolnego pod kierunkiem p. Vitaliny Pastuch. Na zakończenie spotkania przedstawiciele klas I_-III złożyli życzenia i wręczyli wszystkim przybyłym gościom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły choineczki, które wykonała p. Iwona Czesak. Okolicznościową dekorację przygotowali wychowawcy klas I-III.

              Na zakończenie spotkania głos zabrali: p. Wójt Marian Zalewski, Przewodniczący Rady Gminy, p. Kazimierz Tyrcha, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczurowej, p. Marek Antosz i Dyrektor naszej szkoły, p. Alina Oleksy.

                                                                                                               tekst: Małgorzata Strąg


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.