Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
OJCZYSTY- DODAJ DO ULUBIONYCH …czyli jeszcze słów kilka o projekcie „BUKIET SZCZUROWSKI”
02 grudzień 2016

            9 listopada 2016 roku w sali widowiskowej GCKCziS w Szczurowej odbyło się uroczyste zakończenie „BUKIETU SZCZUROWSKIEGO”. Był to projekt przygotowany i realizowany przez Koło Naukowe Językoznawców Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy Publicznego Gimnazjum w Szczurowej, Zaborowie i naszej szkoły- Szkoły Podstawowej w Szczurowej a dotowany przez Narodowe Centrum Kultury.

         Zajęcia prowadzone były z ciekawymi wykładowcami, pracownikami i studentami UJ, które  przyniosły wiele korzyści uczniom i opiekunom. Na zakończenie uczestnicy projektu wyjechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy, w której brali udział także przedstawiciele naszej szkoły: p. dyr Alina Oleksy, p. v-ce dyr Urszula Rzeźnik, p. Vitalina Pastuch i p. Jolanta Łoboda.

         W spotkaniu podsumowującym uczestniczyli reprezentanci władz gminy Szczurowa, pracownicy i studenci UJ, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Szczurowa, pracownicy GCKCziS w Szczurowej, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich         i liczni sympatycy projektu. Kilka ciepłych słów skierował                        do uczestników prof. Kazimierz Sikora, dr Artur Czesak wygłosił ciekawy wykład nawiązujący do tematyki projektu, a sprawozdanie z całości przedsięwzięcia złożyła mgr Barbara Żebrowska. Wydarzenie uświetnił występ kapeli p. Vitaliny i Michała Pastuchów. To dla ducha… ale i ciało zostało potraktowane podobnie, bo o to zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczurowej, Niedzielisk i Zaborowa, które przygotowały degustację regionalnych potraw.

         W tym miejscu pragnę podziękować organizatorom „BUKIETU SZCZUROWSKIEGO” za nowe doświadczenia i możliwość uczestniczenia w tak ważnym zadaniu. „Dodaję ten projekt do Ulubionych”

 

Jolanta Łoboda – opiekun projektu w Szkole Podstawowej w Szczurowej


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.