Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
W fabryce bombek
15 grudzień 2016

          Uczniowie klasy IIIa, IIIb, IIIc  ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej uczestniczyli w wycieczce do  Fabryki Świątecznych Ozdób „Szklana Gwiazda” w Brzesku. Głównym celem było zwiedzanie z przewodnikiem fabryki i poznanie całego procesu powstawania bombki od projektu po zawiśnięcie na choince.

W programie wyjazdu znalazły się min.:

- pokazanie pierwszego etapu tworzenia ozdoby, od projektów wykonanych przez grafików, przez rzeźby plastelinowe, po odlane formy gipsowe i aluminiowe,

-zwiedzanie dmuchalni -  pomieszczenia, gdzie dzieci zobaczyły jak ze szklanej rury, powstają ozdoby choinkowe o różnych kształtach,

- przebywanie w srebrzalni, gdzie uczestnicy oglądali,  jak w wyniku reakcji chemicznej przy udziale azotanu srebra,  bombkę srebrzy się  od środka, aby uzyskać podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.

- zwiedzanie lakierni, gdzie ozdoby choinkowe nabierają kolejnych kolorów i dekoratorni, w której wykwalifikowany personel, nadaje wyjątkowy i unikalny wygląd ozdobom.Wszystkie bombki w zwiedzanej fabryce, dekorowane są manualnie, przy użyciu szerokiej gamy farb, lakierów i brokatów.

Po zwiedzaniu fabryki, uczniowie brali udział w część warsztatowej.

           Główną atrakcję stanowiło ozdabianie bombek - pod okiem profesjonalnych dekoratorek.  Uczniowie  własnoręcznie, wykazując się własną inwencją twórczą, ozdabiali swoją ozdobę na choinkę. Po pomalowaniu każda z udekorowanych ozdób była suszona i pakowana w pudełko, zapewniające bezpieczny transport. Wykonaną bombkę zabrały ze sobą do domu, by móc powiesić ją na choince. 


             Zwiedzanie fabryki i poznawanie całego procesu to niepowtarzalne przeżycie dla dzieci.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.