Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Bawmy się razem!
14 czerwiec 2016

            To już drugi raz na obiektach sportowych klubu „Orlik” w Szczurowej odbył się festyn szkolny, którego organizatorem była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Szczurowej. Spotkanie to miało miejsce w sobotę 11 czerwca 2016r. Uczniowie szkoły, rodzice, dziadkowie, dyrekcja i grono pedagogiczne wspaniale bawili się od godz. 12. 00 do 18.00. Jak zwykle wszystkim zapewniono mnóstwo atrakcji, rozrywki, ciekawych zajęć tematycznych i wiele konkurencji sportowych. Każdy uczestniczył w różnego rodzaju zajęciach tematycznych, przeplatanych zabawą, nauką i konkurencjami sportowymi. Nad sprawnym przebiegiem czuwali bezpośrednio p. dyr. szkoły Alina Oleksy, członkowie Rady Rodziców p. Alicja Cholewicka,p. M. Babicz i p. Karol Hanek. Wśród licznie zaproszonych gości zaszczycił także swoją obecnością  wójt gminy Szczurowa p. Marian Zalewski.

         Na szczególną uwagę zasłużyły zajęcia prezentowane przez pracowników Pogotowia Ratunkowego, Ochotniczą Straż Pożarną ze Szczurowej, którzy przeprowadzili sprawnie akcje pokazowe, korzystając z nowoczesnego sprzętu ratowniczego i gaśniczego.

         Uczniowie rozegrali  mecze piłki nożnej i ręcznej, a dopingowały swoim kolegom i koleżankom dziewczęta z przygotowanym w czasie lekcji wychowania fizycznego układem tanecznym. Można było rozegrać mecze także w formie znanej gry „Piłkarzyki”, w której zawodnikami byli uczniowie przypięci do swoich stanowisk pozycyjnych. Bezkonkurencyjna okazała się tutaj klasa VI. Brawo J! Podobnie, jak w zeszłym roku, największe emocje budził mecz piłki nożnej uczniowie – rodzice. Tradycyjnie, rywalizacja była zacięta i zdrowa. Strzelając gola do bramki własnemu ojcu to nie lada wyzwanie, gdzieś w głowie był późniejszy powrót do domu i spotkanie z pokonanym. Nauczyciele kibicowali swoim uczniom, ale mamy miały dylemat. Wokół obiektów sportowych wychowawcy klas rozwiesili banery i plakaty propagujące zdrowy styl życia, bez papierosów, używek i alkoholu. Kto miał mało atrakcji „naziemnych”, mógł skorzystać z wielkiej trampoliny, która stała się wspaniałą wyrzutnią do skoków i akrobacji w powietrzu.

          W mini –saloniku kosmetycznym licealistki P.Bąk i K. Gargul chętnie malowały zmywalne tatuaże. Po placu spacerowały i tańczyły król Julian, wydra Marlenka i pingwin Kowalski, znane postacie z kreskówki dla dzieci. Przyjechały na festyn za sprawą nauczycielki języka angielskiego p. Justyny Wijas, która odwiedziła znajome miejsce i pamiętała o dawnych przyjaciołach. Prawdziwą niespodzianką okazał się na koniec przyjazd motocyklistów zrzeszonych w grupie Moto- Jadowniki i Motocykliści Brzesko. W czasie krótkiego pokazu można było poczuć wiatr we włosach i powiew męskiej przygody.

           Należy wspomnieć o zapleczu gastronomicznym, bo to szczególnie trudne zadanie w letni dzień przy rozżarzonym grillu, ale tutaj niezłą konkurencję samej pani Magdzie Gessler mogli zrobić rodzice p. W. Lis i T. Wilk – smażyli przepyszne kiełbaski. W roli „kawiarki” dzielnie spisywała się p.  K. Swornowska- parzyła wspaniałą herbatkę i kawę (gorąco polecam!). Nie było tutaj osoby, która nie znalazłaby dla siebie coś  ciekawego i interesującego, dlatego w tym miejscu należy  wymienić tych, którzy bezpośrednio przyczynili się do organizacji tej imprezy. Należą do nich: Urząd Gminy w Szczurowej, Ochotnicza Straż Pożarna w Szczurowej, firma ROL-PEK Krystyna i Leszek Roleski, wszyscy rodzice, którzy pełnili rolę opiekunów w czasie festynu, dyżurowali nad sprawnym przebiegiem imprezy. Razem możemy wiele…  i świetnie się bawić, odpoczywać, i uczyć, i rywalizować!

                                                                                                                                                                                                                                             (J.Ł.)


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.