Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Uczniowie SP w Szczurowej i ich roboty w Nieczajnej Górnej
03 grudzień 2019

     W Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnej Górnej odbyło się podsumowanie projektu „My też możemy programować – zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego”.

       W spotkaniu udział wzięły cztery szkoły, które były objęte wsparciem: Radgoszcz, Szczurowa, Wietrzychowice oraz Nieczajna Górna.

       Zadanie realizowane było w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Głównym celem projektu był rozwój zainteresowań programowaniem – robotyką - poprzez udział w warsztatach dla dzieci z terenu powiatów tarnowskiego, brzeskiego oraz dąbrowskiego.

        W naszej szkole wzięło udział w tych zajęciach 56 uczniów, którzy byli podzieleni na siedem grup. Dzieci z klas I-III były w trzech grupach i każda z nich miała po 8 godzin lekcyjnych warsztatów. Natomiast z klas IV-VIII były cztery grupy i mieli oni 12 godzin zajęć. Od października do listopada pod okiem pana mgr inż. Krzysztofa Sułkowskiego, trenera z zakresu robotyki, programowania oraz technik informatycznych uczestnicy zgłębiali wiedzę z tego obszaru. Do zajęć wykorzystano klocki Lego Mindstorms EV3 w wersji edukacyjnej z zasilaczem, Lego WeDo 2.0. oraz tablety. Warsztaty te cieszyły się dużym zainteresowaniem gdzie świetna zabawa była połączona z logicznym
i analitycznym myśleniem, rozwijały  zainteresowania w kierunku przedmiotów ścisłych, nauki programowania jak również były intelektualnym treningiem dla dziecka. Uczestnicy warsztatów budowali roboty z gotowych instrukcji oraz programowali je na laptopach
i tabletach. Pozwalało to odkrywać fascynujący świat nauki, uczyło kreatywności, wyobraźni przestrzennej i intuicji technicznej.

      Po okolicznościowych wystąpieniach na które złożyły się m.in. przywitanie przybyłych gości oraz wprowadzenie w zakres kończonego przedsięwzięcia – dyrektor PSP w Nieczajnej Górnej pan Dariusz Węglowski, przybliżenie celu projektu, proces jego tworzenia oraz wdrażania – pan Michał Wolak, każda ze szkół  zaprezentowała swój dorobek. Wszystkie wystąpienia poparte były  prezentacjami multimedialnymi oraz  słownym komentarzem uczniów i nauczycieli.

     Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Milena Jastrzębska, Natalia Pięta, Patrycja Guzek, Filip Wojnicki oraz Julia Mędrek, Stanisław Kordecki, Antoni Kordecki, Kacper Babicz, Wiktor Caban, Gabriel Gołębiowski, Filip Fijałkowski, Jakub Majka, Adrian Rogowski wraz z panią Aliną Oleksy dyrektor SP w Szczurowej, Aliną Cholewicką przewodniczącą Rady Rodziców i panem Robertem Dzieniem koordynatorem akcji w naszej szkole.

     Na podsumowanie obecni byli również pan Wiesław KrajewskiPoseł na Sejm RP, pan Krzysztof  BrykWicestarosta Dąbrowski, pani Marta Chrabąszczdyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej, reprezentująca także Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, pan Tomasz BankWójt Wietrzychowic, pan Michał Wolakdyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, pan Mariusz Gdowskiz ramienia Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

     Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiła pomysłowość młodych konstruktorów, którzy  przygotowali zdalnie sterowane roboty.

   Zaproszeni goście i uczestnicy spotkania wyrażali podziw dla uzyskanych efektów oraz gratulowali pomysłowości i aktywności młodym instruktorom i programistom.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.