Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: czwartek, 18 kwiecień 2024 r.    Mapa strony
Aktualności
Kolejny raz przystąpili do „Noworocznego Turnieju Szachowego”
11 lutego 2020

Po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Szczurowej został zorganizowany  Noworoczny Turniej Szachowy o nagrodę dyrektora  pani Aliny Oleksy.  W tym roku do gry przystąpiło 24 uczniów i 11 uczennic z rocznika 2005 i młodsi. Wśród chłopców przy bardzo zaciętych i do końca nieprzewidywalnych wynikach najlepszym szachistą, po ostatniej szóstej rundzie, okazał się Rafał Przybyło z kl. V B.  Kolejne miejsca zajęli:  Rafał Latuszek  również z kl. V B, Karol Dzień kl. VII A, Paweł Przybyło  kl. VI B, Antoni Krzan kl. V B oraz Robert Latuszek  kl. VI B.

Wśród dziewcząt w tej królewskiej grze bezkonkurencyjna okazała się  Katarzyna Zadróż z kl. V A, która wygrała wszystkie swoje pojedynki.  Za nią uplasowały się: Martyna Gwizdała kl. V A, Martyna Tempka kl. VI B, Julia Mędrek kl. VI A, Justyna Młynarczyk kl. VI A i Julia Szafraniec kl. VI B.

W sumie do całego turnieju przystąpiło 35 osób.  Rozegrano go systemem szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 6 rund, a tempo gry wynosiło 10 minut dla zawodnika.  Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: pan Józef Przybyło i Robert Dzień.

Nagrody dla pierwszych sześciu zawodników w każdej kategorii w postaci dyplomów, medali  i nagród rzeczowych wręczyła pani Alina Oleksy dyrektor szkoły.