Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Drużyna drugiego miejsca!
17 maj 2016

           To już powoli staje się tradycją, że reprezentacja ze Szczurowej zdobywa drugie miejsce w powiecie w grach zespołowych. Po koszykówce i siatkówce przyszedł czas na zawody w piłkę ręczną, które odbywały  się w Borzęcinie. Tym razem o pierwszym miejscu decydował lepszy stosunek bramek bowiem gospodarze jak i drużyna ze Szczurowej zdobyli taką samą ilość punktów.  Obydwa zespoły wygrały po 3 mecze, jeden  pomiędzy sobą zremisowały 2:2  i po jednym  przegrały.  O ostatecznej kolejności decydowały więc zdobyte i stracone bramki, w których lepsi okazali się gospodarze turnieju. Tym nie mniej chłopcy ze Szczurowej zasłużyli na duże brawa bowiem  pokazali się z bardzo dobrej strony.  Skład drużyny:  Miłosz Wojnicki, Sebastian Wojnicki, Wiktor Tabor, Wiktor Zięba, Krzysztof Dzień, Mikołaj PawlikSebastian Czesak, Konrad Florek, Aleksander Górka opiekun Robert Dzień

          Na zawodach powiatowych w Porąbce Uszewskiej dużą niespodziankę sprawiły dziewczęta ze Szczurowej które po zaciętych pojedynkach zajęły III miejsce. Skład drużyny:  Kinga Skrzyńska, Kinga Pudełek, Dominika Gofron, Karolina Rzepka, Laura Dopnik, Emilia Machalska, Patrycja Linca, Oliwia Fugiel, Weronika Skrzyńska, Julia Bylica opiekun Kinga Gurak.

         By te dwie drużyny mogły reprezentować  Szczurową musiały wcześniej pokonać swoich rówieśników z gminy. Do tego turnieju przystąpiło 5 drużyn chłopców i 4 dziewcząt.  Po rywalizacji systemem „każdy z każdym”  pierwsze miejsca jak wspomniano wyżej przypadły gospodarzom. II miejsce wśród chłopców zajęły Strzelce Wielkie a kolejne pozycje to Zaborów, Niedzieliska, Uście Solne. Wśród dziewcząt II miejsce zajęła drużyna  z Zaborowa, III ze Strzelec Wielkich a IV z Woli Przemykowskiej.

          Drużyny za miejsca I –III otrzymały nagrody w postaci pucharów ufundowane przez pana Mariana Zalewskiego Wójta Gminy Szczurowa a każdy zespół pamiątkowy dyplom, które wręczyła pani Alina Oleksy dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

           Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.