Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
W Strzelcach Wielkich walczyli o miano najlepszej sztafety w gminie!
28 kwiecień 2016

           Jak co roku drużyny sztafetowe z gminy spotkały się w Strzelcach Wielkich. Tym razem przy pięknej i sprzyjającej pogodzie  do startu przystąpiło po pięć zespołów dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. W każdej drużynie biegało 9 osób: 3 z kl. czwartych, 3
z kl. piątych i 3 z kl. szóstych na dystansie 800 m. dziewczęta i 1000 m. chłopcy.

          Wśród dziewcząt od początku ostre tempo narzuciły dziewczęta z Zaborowa i to one cieszyły się z zajęcia I miejsca. Skład drużyny: Martyna Kwaśniak, Aleksandra Łucarz, Julia Mądrzyk, Aleksandra Tabor, Weronika Mądrzyk, Nikola Pająk, Małgorzata Kawiorska, Gabriela Kawiorska, Izabela Caban  opiekunBeata Komorowicz.  II miejsce przypadło dziewczętom z Uścia Solnego a trzecie  miejsce drużynie ze Szczurowej.

          U chłopców prym wiedli chłopcy ze Szczurowej, którzy również po bardzo dobrym początku do końca biegu nie oddali prowadzenia i wygrali sztafetę. Skład drużyny: Wiktor Dzień, Artur Bach, Maciej Cholewicki,  Hubert Pukal, Konrad Florek, Przemysław Bach, Krzysztof Dzień, Sebastian Wojnicki, Sebastian Wojnicki opiekun: Robert Dzień.  II miejsce przypadło drużynie z Zaborowa, III zespołowi z Uścia Solnego. Na kolejnych pozycjach uplasowały się szkoły z  Niedzielisk i Strzelec Wielkich.

           Nagrody w postaci pucharów  i dyplomów wręczyła pani Dorota Jaszczowska dyrektor szkoły podstawowej w Strzelcach Wielkich.

            Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

           W zawodach powiatowych naszą gminę reprezentowali chłopcy ze Szczurowej, którzy na stadionie w Czchowie zajęli ostatecznie IV miejsce gdzie przez dłuższy czas biegu dzielnie walczyli i zajmowali miejsca II i III. Niestety brakło trochę sił na ostatnich zmianach. Dzięki temu miejscu szkoła zdobyła kolejne dwa punkty i w ogólnej sportowej klasyfikacji szkół podstawowych w powiecie w roku szkolnym 2015/2016 zajmuje obecnie pierwsze miejsce.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.